|

IX Memoriał Bokserski im. M. Akonoma i Z. Szułczyńskiego w Zbąszyniu

W sobotę 17.X.2015 br. zawodnicy sekcji bokserskiej Warty Śrem uczestniczyli w IX Memoriale Bokserskim im. M. Akonoma i Z. Szułczyńskiego, który odbył się w Zbąszyniu. W zawodach w których stoczono 21 pojedynków turniejowych oraz pięć pokazowych, sekcję bokserską ŚKS Warta reprezentowało 3 zawodników – junior Andrzej Siejek oraz kadeci Maks Godziewski i Wojciech Pawłowski.

W pierwszej walce turnieju w wadze 49 kg Wojciech Pawłowski uległ stosunkiem punktów 2 do 1 zawodnikowi Szamotuły Boxing Team Sebastianowi Wrórz, był to debiut Wojtka na ringu i mimo dobrej postawy zabrakło niewiele do zwycięstwa.

“W ósmej walce zobaczyć mogliśmy Maksa Godziewskiego, który zmierzył się z Damianem Hejmanem z klubu KKS Sporty walki Poznań. Maks i tym razem zdał egzamin, gdyż zawodnik z Poznania walczący z odwrotnej pozycji posiadający lepszy bilans stoczonych walk, który był faworytem tej walki musiał pogodzić się z przegraną jednogłośnie na punkty 3:0.

W dwunastej walce Andrzej Siejek walczący w kategorii 64 kg, po zeszłotygodniowym remisie postawił sobie za cel wygraną i swój plan zrealizował gdyż zwyciężył jednogłośnie na punkty zawodnika gospodarzy Jakuba Skrzypczaka, który walkę zaczął bardzo ambitnie niesiony dopingiem publiczności parł do przodu, ale bardzo szybko opadł z sił i niestety nie udało mu się pokonać Andrzeja który po tej walce otrzymał nowy ringowy przydomek – KARABIN – nadany przez jednego z sędziów punktowych.

Do Zbąszynia nie pojechało niestety dwóch młodzieżowców tj. Wiktor Borysewicz , który zmaga się z tymczasową kontuzją oraz Marcin Nawrot. Następny start przewidziany jest 07.11.2015 podczas XXIII ogólnopolskiego Turnieju Bokserskiego im. Jana Pawlaka, który odbędzie się w Lesznie.”

Krzysztof Lewandowski, sekcja bokserska Śremskiego Klubu Sportowego Warta

Dobry występ śremskich bokserów podczas IX Memoriału Bokserskiego im. M. Akonoma i Z. Szułczyńskiego w Zbąszyniu Dobry występ śremskich bokserów podczas IX Memoriału Bokserskiego im. M. Akonoma i Z. Szułczyńskiego w Zbąszyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *