|

Oświadczenie klubu ws. wydarzeń podczas meczu Warta Śrem – Piast Kobylnica

W nawiązaniu do wydarzeń, które miały miejsce w dniu 24.10.2015r. podczas rozgrywania meczu o Mistrzostwo klasy Okręgowej Poznań Wschód, pomiędzy zespołami Warty Śrem a Piastem Kobylnica w Śremie, przy ul. poznańskiej 15 oraz opinii sędziego dotyczącej zakończenia meczu przed regulaminowym czasem, na skutek złego zachowania się kibiców drużyny gospodarzy.

Oświadczamy, że wyrażamy dezaprobatę dla takiego zachowania się kibiców naszego klubu i dołożymy wszelkich starań, aby podobne zdarzenia nie miały więcej miejsca na naszym stadionie.

ŚKS Warta nie uchyla się od odpowiedzialności związanej z zaistnieniem tego wydarzenia, jednakże w naszej ocenie mecz powinien być kontynuowany, a sędzia podjął zbyt pochopną decyzję, nie dając szans gospodarzom na ostateczną interwencję.

Faktem jest, ze klub jako organizator dopełnił wszystkich regulaminowych obowiązków dotyczącej ochrony meczu oraz działał poprawnie próbując samemu opanować sytuację.

Warta Śrem, to klub tworzony przez ludzi, którzy poświęcają swój czas aby odbudować jego zauważalną pozycję w województwie. W momencie widocznej poprawy w grze, funkcjonowaniu klubu, odbudowaniu zaufania wśród śremian, sukcesów w pozyskiwaniu coraz większej ilości sponsorów oraz mając na uwadze dobro pierwszej drużyny, której celem zajęcie miejsca premiowanego awansem do IV ligi, będziemy wnioskowali do władz Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu o powtórzenie lub dokończenie ww. meczu. Na warunkach określonych przez władze WZPN.

/-/ Zarząd ŚKS Warta Śrem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *