|

XIX Turniej Bokserski im. Tadeusza Grzelaka w Kaliszu

Czternaście walk stoczono w XIX Turnieju Bokserskim im. Tadeusza Grzelaka. Zawody odbyły się w niedzielę w hali OSRiR-u przy ulicy Łódzkiej, a za doskonałą organizację turnieju odpowiedzialny był Klub Prosna Kalisz.

Turniej ma już wieloletnią tradycję, a poświęcony jest pamięci jednego z najlepszych kaliskich pięściarzy ośmiokrotnego mistrza Polski, wicemistrza Europy z roku 1953, olimpijczyka z Helsinek oraz 26-krotnego reprezentanta Polski, Tadeusza Grzelaka. Wychowawca i trener wielu świetnych zawodników zmarł w 1996 roku w Koninie.

Bokserzy Warty Śrem podczas XIX Turnieju Bokserskiego im. Tadeusza Grzelaka w Kaliszu

W hali przy ulicy Łódzkiej rozegrano czternaście pojedynków, w tym cztery pokazowe oraz dziesięć turniejowych. Wartę Śrem w turnieju reprezentowało trzech zawodników. Kolejne zwycięstwo zanotował Maksymilian Godziewski, który tym razem boksując w umownym limicie 66 kg stosunkiem punktów 2:1 pokonał Miłosza Grabowskiego z Prosny Kalisz. Andrzej Siejek uległ niestety jednogłośnie na punkty zawodnikowi z Prosny Kalisz – Mateuszowi Świętemu, była to pierwsza porażka Andrzeja a zarazem czwarta walka w karierze amatorskiej. Nie udało się sparować zawodnika dla Wiktora Borysewicza, któremu pozostała rola sekundanta i wspieranie klubowych kolegów. Rywalizacji młodych zawodników bacznie przyglądało się wielu znakomitych przed laty bokserów. Gościem specjalnym wydarzenia był mistrz olimpijski z Montrealu, Jerzy Rybicki. Turniej w Kaliszu był ostatnim startem Śremskiej sekcji w tej części sezonu.

więcej zdjęć oraz przybliżona sylwetka Tadeusza Grzelaka na stronie sekcji bokserskiej Warty Śrem:

http://www.boks.naszsrem.pl/xix-turniej-bokserskim-im-tadeusza-grzelaka-w-kaliszu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *