||

Zwycięstwa Żaków F2 w Lidze Powiatowej

W sobotę dnia 23.04.2016 odbyła się druga kolejka piłkarskiej Ligi Powiatowej. W dzisiejszym dniu młodzi piłkarze Akademii Warty z rocznika 2008 zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z klubów PKS Racot, Adalbertus Dalewo.

W pierwszym meczu piłkarze rywalizowali z zawodnikami z Racotu. Obie drużyny zaczęły mecz bardzo spokojnie, grając uważnie, starały się w pierwszej kolejności nie stracić bramki. Krótko przed zakończeniem pierwszej połowy po faulu na zawodniku Warty rzut wolny wykonywał FILIP ŁĄCZNY. Piłka wrzucona w pole karne odbiła się od obrońcy gości i wpadła do bramki.Tym sposobem po strzale FILIPA Warta Śrem schodziła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się obie drużyny oddawały strzały na bramkę ale wynik nie uległ zmianie. Warta Śrem zwyciężyła 1:0 .

W drugim meczu piłkarze Akademii Warty podejmowali Adalbertusa Dalewo. Od początku meczu zarysowała się przewaga Warciarzy, lecz dobrze dysponowany bramkarz z Dalewa bronił wszystkie strzały naszych zawodników. W pewnym momencie BARTEK LANGE przerwał akcje zawodników z Dalewa, a jednocześnie celnym podaniem otworzył drogę do bramki jednemu z napastników. W ten sposób MARCIN GAŁUSZKA wyszedł sam na sam z bramkarzem Adalbertusa. MARCIN celnym strzałem pokonał bramkarza otwierając wynik spotkania. Po utracie bramki młodzi piłkarze z Dalewa śmielej ruszyli do ataków, jeden z nich został sfaulowany przez naszych obrońców, sędzia podyktował rzut wolny. Został on zamieniony na bramkę, pięknym strzałem w samo okienko popisał się jeden z piłkarzy Adalbertusa. Do przerwy mieliśmy remis. Druga połowa rozpoczęła się znów od ataków Warty jednak bramkarza Adalbertusa stał na posterunku.Dopiero ostatnia minuta drugiej połowy przyniosła zmianę wyniku. Piłkę ze strefy obrony wyprowadził MIKOŁAJ MAKSYMÓW podał na skrzydło do KACPRA GRZEŚKOWIAKA, ten dośrodkował ją w pole karne. Piłka została odbita przez bramkarza w wylądowała pod nogami MARCINA GAŁUSZKI. Piłkarz mając przed sobą pustą bramkę wykonał strzał i w ten sposób zdobywa swojego drugiego gola w tym dniu. Po wznowieniu gry sędzia kończy mecz. WARTA ŚREM – ADALBERTUS DALEWO 2:1.

W meczach było widać pełne zaangażowanie wszystkich zawodników, cieszy gra zespołowa oraz fakt że piłkarze potrafią pilnować swoich pozycji.Dużą korzyścią dla drużyny jest również fakt że mam dwóch równorzędnych bramkarzy: MARIUSZ I MARCEL kilkukrotnie popisywali się udanymi interwencjami. Wszystko to sprawia że Warta Śrem 2008 pozostaje do dwóch kolejkach drużyną bez porażki.
Warto dodać że oprócz drużyn wymienionych powyżej w tej kolejce ligowej uczestniczyły drużyny: SP6 ŚREM, POGONI KSIĄŻ i POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA, które rywalizowały miedzy sobą. Grały również drużyny z rocznika 2009 oraz 2010.