||

Warta II Śrem nie daje najmniejszych szans liderowi, Kłosowi II Zaniemyśl

8 maja rozegraliśmy 16 kolejkę B-klasy seniorów, a naszym przeciwnikiem była drużyna Kłosa II Zaniemyśl, która przed tą kolejką zajmowała pozycję lidera z dorobkiem 31 punktów. Czekał nas więc trudny mecz z wymagającym rywalem.

W podstawowej jedenastce znalazł się trener naszego klubu Maciej Gendek, który postanowił pomóc kolegom w walce o awans do A-klasy. 34-letni zawodnik Warty Śrem ostatni raz zagrał w meczu o ligowe punkty 22 marca 2014 roku w meczu przeciwko Wda Świecie (0:1). Wówczas z powodu kontuzji musiał opuścić boisko w 42 minucie gry.

Początek meczu to przewaga naszego zespołu, który jednak długo nie potrafił sforsować obrony Kłosa. W 21 minucie po podaniu Ernesta Makowskiego, Daniela Błoszyka pokonał płaskim strzałem Jakub Strzelec. Chwilę później powinno być 2:0. Mateusz Jurga podawał do Macieja Buszewicza, a ten będąc sam na sam z Danielem Błoszykiem trafił prosto w niego. Na kolejną okazję czekaliśmy do 44 minuty i to była akcja po której zdobyliśmy drugą bramkę. Dośrodkowanie Filipa Jurgi trafiło do Macieja Gendka, a ten z najbliższej odległości zdobył bramkę. Do przerwy 2:0 dla Warty Śrem.

Druga połowa rozpoczęła się dla naszego zespołu znakomicie. W 50 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Michała Zbawionego, piłka trafiła na głowę Jakuba Strzelca, który pokonał bramkarza Kłosa. Chwilę później okazję na podwyższenie wyniku miał Mateusz Jurga, ale będąc sam na sam z Danielem Błoszykiem trafił obok bramki. Rywale po raz pierwszy zagrozili naszej bramce dopiero w 65 minucie. Strzał zawodnika Kłosa trafił na nasze szczęście w poprzeczkę. Chwilę później po podaniu Jakuba Strzelca bramkę na 4:0 zdobył Mateusz Jurga.

Po tej bramce nasz zespół wyraźnie się rozluźnił i pozwolił rywalom na kilka groźnych strzałów na bramkę, ale za każdym razem lepszy okazał się nasz bramkarz, Wojciech Onsorge. W 88 minucie wynik meczu na 5:0 ustalił Filip Marcinkiewicz – Szukowski, który zdobył bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Mateusza Jurgi.

Po tym meczu nasz zespół awansował na 3 miejsce w ligowej tabeli. Następny mecz zagramy w sobotę (14.05).  W stolicy Wielkopolski zagramy z FC Poznań. Początek meczu o godzinie 16.00.

WARTA II: Onsorge – Pikulik, Gendek (75’Marcinkiewicz – Szukowski), Zbawiony, M.Ostrowski – Strzelec, Buszewicz (68’Liwerski), F.Jurga (80’Mocek), Pietrowski, M.Jurga – Makowski (68’Duszyński)

Warta II Śrem-Kłos II Zaniemyśl 5:0(2:0)

Strzelec 21,50

Gendek 44

M.Jurga 67

Marcinkiewicz-Szukowski 88

Przebieg bramek:

21′ 1:0 Jakub Strzelec (Ernest Makowski)

44′ 2:0 Maciej Gendek (Filip Jurga)

50′ 3:0 Jakub Strzelec (Michał Zbawiony)

67′ 4:0 Mateusz Jurga (Jakub Strzelec)

88′ 5:0 Filip Marcinkiewicz – Szukowski (Mateusz Jurga)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *