||

Pierwszy sparing seniorów: Helios Czempiń – Warta Śrem 0:7

Na pierwszy sparing, przed rundą jesienną nasza drużyna seniorów udała się do Heliosa Czempiń. Trener Damian Skrzypczak miał do dyspozycji 15 zawodników. Pierwsze minuty przebiegały w spokojnej atmosferze, ale już w 11 minucie dobra akcja, prawą stroną naszej drużyny, zagranie Konrada Ratajczaka na 16 metr i Hubert Sciak z pierwszej piłki próbował pokonać bramkarza Heliosa, ale niezły strzał mija bramkę.

W 20 min. całkiem dobry strzał z rzutu wolnego, z około 20 metrów, oddaje Patryk Słomczyński, ale piłka minimalnie przelatuje nad bramką. W 33 min., akcja lewą stroną, zagranie Sciaka na 16 metr do wbiegającego Mikołaja Maślińskiego, ten świetnie strzela, ale piłka po odbiciu się od poprzeczki wychodzi w pole bramkowe. Znowu zabrakło trochę szczęścia. W 41 min. idealne wykonanie stałego fragmentu gry przez Sciaka, który z 20 metrów zdobywa ładnej urody bramkę. Prowadzimy 1:0. Już na sam koniec pierwszej połowy w 45 min., znakomitym strzałem popisuje się Michał Mocek, który z 25 metrów zmusza bramkarza gości do kapitulacji i jest 2:0. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa, przy wyraźnej przewadze naszej drużyny i w miarę, jak na pierwszy sparing, dobrej grze.

Od początku drugiej połowy na boisko weszli Mikołaj Berger, Mateusz Maśliński i Kacper Komorowski (pierwszy występ w pierwszej drużynie kolejnego juniora), w miejsce Damiana Sewiły, Michała Wojciechowskiego i Michała Mocka. W 47 min. ponownie ze stałego fragmentu gry, dobre wrzucenie piłki w pole karne i Sciak głową zdobywa trzecią bramkę. Mamy 3:0. W 51 min. dobrym strzałem popisał się Adrian Chwaliszewski, ale bramkarz gospodarzy pewnie chwyta piłkę. Minutę później, od utraty bramki, chroni nas dobra interwencja naszego bramkarza Adriana Bródki. W 53 min. za Sciaka wchodzi Marcin Karolewski. W 54 min. kolejny stały fragment gry, gdzie dobre dośrodkowanie Olka Kaptura, znajduje głowę Słomczyńskiego i mamy 4:0. W 56 min. ładna akcja Mateusza Maślińskiego, zagranie do Słomczyńskiego i ten zdobywa kolejną bramkę – jest 5:0. W 60 min. dobre zagranie Mikołaja Bergera do wybiegającego na 15 metr Mateusza Maślińskiego, ale niestety źle przyjęta piłka odbija się od jego nóg i akcja kończy się fiaskiem. W 61 kolejna akcja przeprowadzona tym razem przez Mateusza Maślińskiego, podanie do Słomczyńskiego a ten strzela swojego hattrika i prowadzimy już 6:0.

Michał Mocek (Warta Śrem) podczas meczu: Helios Czempiń – Warta Śrem 0:7

Minutę później Bródka ponownie popisuje się wspaniałą obroną groźnego strzału. W 77 min. po kolejnej dobrej akcji swoją dobrą grę uhonorował Mateusz Maśliński strzelając siódmego gola w tym meczu. W 87 min. swoją szansę do zdobycia bramki miał nasz debiutant Kacper Komorowski, ale po dobrym podaniu Kaptura nie wykorzystał okazji, posyłając piłkę z pięciu metrów obok bramki. Spotkanie kończy się wynikiem o:7 przy dobrej, jak na pierwszy raz, po letniej przerwie, grze naszej drużyny ze wskazaniem na drugą połowę. Cieszy też fakt, że strzelamy też bramki ze stałych fragmentów gry co pokazuje, że nasza drużyna dojrzewa. Dobrze spisuje się młodzież i to też napawa optymizmem, że możemy na nich liczyć w dalszym budowaniu tej drużyny.

Następny sparing zagramy już w środę w Krzywiniu o godz. 18.30, na który serdecznie zapraszamy kibiców.

WARTA Śrem: A. Bródka, B. Domałeczny, K. Ratajczak, P. Słomczyński, M. Mocek (46 Mateusz Maśliński), Mikołaj Maśliński, D. Sewiło (46 K. Komorowski), M. Wojciechowski (46 M. Berger), A. Chwaliszewski, A. Kaptur, H. Sciak (53 M. Karolewski)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *