||

Warta Śrem – Wiara Lecha Poznań 1:1

Mecze z Wiarą Lecha, w dotychczasowej odsłonie nigdy do łatwych nie należały i zawsze były w miarę wyrównane ( 1:1, 0:0) – czy tak miało być i teraz…

Ale po kolei. Już w 15 min., wyborną okazję do zdobycia prowadzenia ma Patryk Słomczyński, ale niestety jej nie wykorzystuje. Podobnie jest w 25 min., gdzie dobra wrzutka z wolnego Macieja Błaszczyka, nie znajduje adresata, a najbliżej tego ponownie jest Słomczyński. W 30 min., żółtą kartką ukarany zostaje zawodnik gości. W 37 min., dobry strzał Michała Mocka, z około 16 metrów, z trudem odbija bramkarz Wiary Lecha, ale znowu nie ma nikogo na dobitkę. Dwie minuty później mamy silny strzał Słomczyńskiego w kierunku bramki, niestety niecelny.

Z kolei w 42 min. Michał Grzelak, wybiegając aż pod 16, wykopem piłki z pod nóg napastnika gości, ratuje nas od utraty bramki. Dwie minuty później z linii bramkowej piłkę wybija, Damian Skrzypczak, a zaraz potem po rzucie rożnym, ponownie mamy szczęście, gdyż piłka odbija się od słupka. Pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem, przy w miarę wyrównanej grze i kiepskiej skuteczności naszej drużyny.

95 lat Śremskiego Klubu Sportowego Warta

Drugą połowę rozpoczynamy w niezmienionym składzie, ale już w 56 min., po błędzie obrony tracimy niepotrzebną bramkę. Przegrywamy 1:0. Kolejną, tym razem stu procentową okazję do strzelenia bramki ma Słomczyński, ale niestety pudłuje. W 60 min., pierwsza zmiana w naszym zespole, za Olka Kaptura wchodzi Mikołaj Berger. W 63 min. silny strzał Mikołaja Maślińskiego, z trudem broni bramkarz gości. W 68 min. żółtą kartkę otrzymuje Damian Skrzypczak (dyskusja z sędzią). W 71 minucie, podwójna zmiana w naszym zespole, za Bartka Pelca wchodzi Konrad Ratajczak, a za Wojciechowskiego Mateusz Maśliński.

W 80 min., dobra wrzutka w pole karne Macieja Błaszczyka, ale nie ma kto tego wykończyć. Dwie minuty później, za kontuzjowanego Michała Mocka, na boisko wchodzi Marcin Karolewski. W 85 min., za bardzo groźne wejście zawodnika Wiary Lecha (atak wyprostowaną nogą), otrzymuje on czerwoną kartkę i gramy w przewadze. Już w ostatniej minucie podstawowego czasu, Błaszczyk idealnie wykonanie rzut rożny, a Konrad Ratajczak, głową zdobywa wyrównującą bramkę i mamy remis 1:1.

Już w doliczonym czasie po żółtej kartce (niesportowe zachowanie) otrzymują, zawodnik gości i Patryk Słomczyński, który chwilę potem za bezsensowne i głupie dyskusje z sędzią, upomniany zostaje drugą żółtą, a konsekwencji czerwoną kartką. W końcówce doliczonego czasu, mecz stał się bardzo nerwowy (doszło do przepychanek z obu stron) i sędzia zakończył to spotkanie.

Następny występ ligowy mamy już w środę, 31.08.2016 r. o godz. 17.00, gdzie na wyjeździe przyjdzie nam się zmierzyć z drużyną Wielkopolska Komorniki, na który jak zawsze serdecznie zapraszamy kibiców.

WARTA: M.GRZELAK, B.PELEC (71 K.RATAJCZAK), D.SKRZYPCZAK, A.KOLAŃSKI, M.KOLAŃSKI, Mik.MAŚLIŃSKI, M.BŁASZCZYK, M.MOCEK (82 M.KAROLEWSKI), A.KAPTUR (60 M.BERGER), P.SŁOMCZYŃSKI, M.WOJCIECHOWSKI ( 71 Mat.MAŚLIŃSKI)
REZERWA: A.BRÓDKA, K.KOMOROWSKI, P.TOMASZEWSKI