||

Warta Śrem – Akademia Reissa 2:0

Po sparingowej wygranej z Akademią Reissa w Poznaniu 8:1, większość z kibiców, mogła spodziewać się łatwiej wygranej, jednak wiadomo od dawna, że spotkania przedsezonowe, a mecze o punkty, to całkiem inny kawałek chleba. Tak miało być i tym razem.

Drużyna Warty, w ładnych, okolicznościowych koszulkach, upamiętniających 95-lecie Klubu, przystąpiła do meczu z dużym skupieniem i z respektem do przeciwnika, chociaż goście nie zdobyli jeszcze punktów w tej rundzie. Mecz zaczął się spokojnie, ale już w 3 min., napastnik Akademii Reissa mija Marcina Kolańskiego, otwierając sobie do bramki – na szczęście nasz bramkarz Artur Bródka (w ostatniej chwili wszedł na boisko, za kontuzjowanego Michała Grzelaka – uraz palca), wyszedł obronną ręką.

Od początku goście postawili dość trudne warunki, grając bardzo twardo w defensywie i pierwszy strzał na bramkę poznaniaków oddaliśmy dopiero w 17 min. W 21 min. widzimy pierwszą żółtą kartkę dla zawodnika gości. W 22 min., dobry rzut wolny z 25 metrów wykonuje Patryk Słomczyński i bardzo silny strzał pewnie broni bramkarz gości. W 29 min., żółtą kartkę otrzymuje Michał Mocek (wykop piłki po gwizdku). W 32 min., rzut wolny prawie z połowy boiska wykonuje Mocek, piłka w polu karnym wpada na głowę Bartka Domałecznego i po poprzeczce bramki wychodzi na aut. Pierwsza część meczu kończy się remisem, przy słabej grze kombinacyjnej naszej drużyny.

Na początku drugiej połowy, trener przeprowadził trzy zmiany w naszym zespole, gdzie za Mikołaja Maślińskiego wchodzi Hubert Sciak, za Macieja Błaszczyka Mikołaj Berger, a za Olka Kaptura Bartek Pelec. Gra się ożywiła i już w 46 min. Sciak ma okazję bramkową, ale jego strzał broni bramkarz gości. W 48 min. akcja od bramki, zagranie do Sciaka, ten przedłuża do wychodzącego na prawym skrzydle Bergera, który mija obrońcę, zagrywa w pole karne, a tam niezawodny Patryk Słomczyński, w swoim stylu otwiera wynik meczu i jest 1:0 dla nas. W 53 min., żółta kartka dla Artura Kolańskiego (łapanie zawodnika). W 56 min., po stracie piłki przez Sciaka, stwarzamy sobie groźną sytuację pod naszą bramką i tylko dobra interwencja naszego bramkarza, chroni Wartę od utraty bramki. W 59 min., żółtą kartkę otrzymuje tym razem zawodnik Akademii Reissa.

W 62 min., bardzo silny strzał z 25 metrów (po udanym rajdzie przez połowę boiska) Bartka Pelca, bramkarz gości z trudem wybija na rzut rożny. W 71 min., dobra akcja, bardzo aktywnego Mikołaja Bergera, który mija obrońców, strzela na bramkę, co sprawia olbrzymie trudności bramkarzowi z Poznania – nie ma jednak nikogo do dobicia bezpańskiej piłki. W 80 min., za Michała Wojciechowskiego, wchodzi Mateusz Maśliński, a 4 min. później, potężnym strzałem popisuje się Patryk Słomczyński, strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu i ty samym ustalając wynik końcowy meczu na 2:0 dla naszej drużyny.

Mecz miał dwa oblicza, trochę słabsza gra w pierwszej połowie i o wiele lepsza druga połowa, udokumentowana dwoma bramkami. W tej chwili po czterech kolejkach, zajmujemy 7 miejsce z dwupunktową stratą do lidera, a na następny mecz wyjeżdżamy, już w sobotę do Poznania, na mecz z Winogradami, który zagramy o godz. 16.00 – serdecznie zapraszamy naszych kibiców.

WARTA: A.BRÓDKA, B.DOMAŁECZNY, D.SKRZYPCZAK, M.KOLAŃSKI, A.KOLAŃSKI, A.KAPTUR (46 B.PELEC), M.BŁASZCZYK (46 M.BERGER), Mik.MAŚLIŃSKI (46 H.SCIAK), M.MOCEK, P.SŁOMCZYŃSKI, M.WOJCIECHOWSKI (Mat.MAŚLIŃSKI)
REZERWA: M.GRZELAK, A.CHWALISZEWSKI, R.JAREK

PozycjaKlubPWDLFAGDPts
100000000
100000000
1Centra Ostrów Wielkopolski00000000
100000000
100000000

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *