||

Warta II Śrem – przegrana z Zaniemyślem

18 września rozegraliśmy 5 kolejkę A Klasy, tym razem udaliśmy się do Zaniemyśla na mecz z rezerwami Kłosa, z którym rywalizowaliśmy w poprzednim sezonie w klasie B i to ze zmiennym skutkiem. Najpierw przegraliśmy w Zaniemyślu 0:3,by później rozgromić ich u siebie aż 5:0,jednak wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie, ale wszystko od początku.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do naszego zespołu. W 7 minucie pierwszą okazję do zdobycia bramki miał Maciej Buszewicz, lecz jego strzał z rzutu wolnego pewnie piłkę złapał Daniel Błoszyk. Chwilę później dwie okazje do zdobycia bramki miał Mateusz Pietrowski, ale przegrał pojedynek z Danielem Błoszyk, gdyż ten pewnie wybronił strzały naszego zawodnika. W 24 minucie jedną z nielicznych ataków mógł zakończyć się stratą bramki, ale piłka po strzale zawodnika Kłosa minęła bramkę. W 30 minucie okazję z rzutu wolnego miał Jakub Strzelec, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. W 40 minucie doskonałą szansę do zdobycia bramki miał Mateusz Jurga, który będąc sam na sam z Danielem Błoszykiem, minął bramkarza Kłosa, ale podczas strzału piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Kłosa. Tuż przed przerwą Jakub Strzelec podał do Mateusza Pietrowskiego ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę Kłosa. Do przerwy 0:0.

Siła jest w NAS! projekt nr 14

Druga połowa rozpoczęła się dla naszego zespołu znakomicie, gdyż w 48 minucie faulowany w polu karnym był Jakub Strzelec i sędzina pani Olga Pietrzykowska podyktowała rzut karny na którą bramkę zamienił Maciej Gendek. Niestety nasza radość z prowadzenia trwała tylko 7 minut, gdyż bramkę wyrównującą zdobył Wiktor Strojny. W 65 minucie Jakub Strzelec dośrodkował na głowę Mateusza Jurgi, lecz obrońca Kłosa wybił piłkę z linii bramkowej, a dobitka Mateusza Pietrowskiego była niecelna. W 70 minucie tracimy drugą bramkę, gdyż zawodnik Kłosa łatwo minął naszych obrońców i umieścił piłkę obok bezradnego Wojciecha Onsorge. W 75 minucie podanie Jakuba Strzelca do Tymoteusza Liwerskiego powinno zakończyć się bramkę wyrównującą, lecz nasz pomocnik trafił wprost w Daniela Błoszyka. Trzy minuty później tracimy trzecią bramkę, gdyż naszego bramkarza ponownie pokonał Strojny. W końcówce nasz zespół próbował dążyć do remisu, ale udało się zdobyć tylko jedną bramkę po pięknym strzale Michała Koniecznego w 89 minucie zmniejszyliśmy rozmiary porażki trafiając na 2:3.Następny mecz zagramy w niedzielę 25 września wówczas to podejmować będziemy rezerwy Polonii Środa Wielkopolska. Początek meczu o godzinie 14.00.Serdecznie zapraszam.

WARTA II:Onsorge-Buszewicz(87’Marcinkiewicz-Szukowski),Gendek,Zbawiony,Konieczny-Strzelec(89’Pikulik),F.Jurga,Liwerski,Pietrowski,Makowski(87’Wojciechowski)-M.Jurga

autor: Ryszard Wyrzykiewicz