|

Drużyna Żaków F1 nie zwalnia tempa! Za nami II kolejka ligi WZPN

W minioną sobotę drużyna żaków F1 rocznik 2008 rozegrała II kolejkę ligi. Tym razem gospodarzem turnieju była drużyna Gromu Plewiska. Do udziału w turnieju trener wyznaczył 14 zawodników, których tradycyjnie już podzielił na “3 czwórki”, które zmieniały się podczas gry co kilka minut.

Warto odnotować, że inni trenerzy poszli za przykładem naszego trenera i również zastosowali podobną taktykę zmieniając zawodników pełnymi czwórkami.

Pierwszy mecz gramy z zespołem Kotwicy Kórnik. Od początku mecz jest bardzo wyrównany. Pierwszą bramkę po zamieszaniu w polu karnym zdobywa Kacper Grześkowiak i na przerwę schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie obraz gry nie ulega zmianie, obie drużyny atakują lecz bramkę udaje się zdobyć młodym Warciarzom. Po akcji z rzutu rożnego swoją pierwszą bramkę dla drużyny zdobywa Mikołaj Bierła. Kiedy wydaje się, że mecz zakończy się wynikiem 2:0 do głosu zaczynają dochodzić piłkarze z Kórnika. W ostatnich trzech minutach meczu zdobywają dwie bramki i mecz kończy się podziałem punktów.

Drugi mecz nasza drużyna rozgrywała z drużyną z Plewisk. Od początku zaczynamy bardzo dobrze, kontrolując sytuacje spychamy przeciwnika do obrony, zdobywamy dwie bramki. Strzelcami są Jędrek Jankowiak i Wojtek Ściubeł z rzutu wolnego.

Dość niespodziewanie jednak przeciwnicy zdobywają bramkę i robi się 2:1. Po chwili jednak sytuacja zostaje opanowana i nasza drużyna dobywa kilka bramek. Dwie bramki ponownie strzela Jędrek, jedną dokłada Kacper Grześkowiak. Do bramki trafia również Marcin Gałuszka. W końcowej fazie meczu, podobnie jak w poprzednim wkrada się nerwowość w grę naszych zawodników, co skutkuje tym , że przeciwnicy strzelają 2 bramki. Bezpieczna przewaga powoduje , że mecz kończy się wynikiem 6:3.

Trzeci mecz gramy z zespołem ze Środy . Mecz od początku również bardzo wyrównany, jednak w pierwszej jak i drugiej połowie zawodnicy Warty strzelają po jednej bramce. Strzelcami bramek są Wojtek Szulczewski i Marcin Gałuszka. Młodzi piłkarze szczególnie dobrze grali w drugiej połowie, gdzie skutecznie odbierali piłkę rywalom w środkowej strefie boiska.

Jak widać po wynikach w drugiej kolejce młodzi piłkarze udowadniają że na półmetku ligi są liderem grupy 11 ligi WZPN ŻAK F1. Chłopcy dali z siebie wszystko na boisku i jak równy z równym rozgrywali pojedynki z przeciwnikami często je wygrywając, gra zespołowa również stała w wysokim poziomie. Kilka straconych bramek wskazuje na to że konieczna jest praca nad koncentracją w końcowych minutach. Wszystkim należą się gratulacje!

Już w najbliższą sobotę 15.10 trzecia kolejka ligowa zostanie rozegrana na orliku w Śremskim Parku, wszystkich serdecznie zapraszamy!

Wyniki poszczególnych meczy naszego zespołu :

WARTA ŚREM : KOTWICA KÓRNIK 2 : 2 (bramki: Kacper Grześkowiak, Mikołaj Bierła)

WARTA ŚREM : GROM PLEWISKA 6 : 3 (bramki: Jędrek Jankowiak x3, Kacper Grześkowiak, Wojtek Ściubeł, Marcin Gałuszka)

WARTA ŚREM : POLONIA ŚRODA WLKP II 2 : 0 (bramki: Marcin Gałuszka, Wojtek Szulczewski)

Wyniki pozostałych meczy

KOTWICA KÓRNIK : POLONIA ŚRODA WLKP II 3:1

POLONIA ŚRODA WLKP II : GROM PLEWISKA 7:1

KOTWICA KÓRNIK : GROM PLEWISKA 7:0

Wartę Śrem 2008 reprezentowali:

Mariusz Ciesielski (br), Olek Żerkowski (br), Michał Włodarczak, Wojtek Ściubeł, Bartek Lange, Olek Sołtysiak, Olek Grygier, Wojciech Szulczewski, Kuba Czajka, Filip Łączny, Jędrek Jankowiak, Marcin Gałuszka, Kacper Grześkowiak, Mikołaj Bierła

Trener: Maciej Fujak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *