||

Warta II Śrem – zwycięstwo z wiceliderem!

Cenne zwycięstwo odniosła na wyjeździe II drużyna Warty Śrem, która rozegrała mecz 9 kolejki poznańskiej A klasy .Początek meczu rozpoczął się od ataków naszego zespołu, którzy częściej zagrażali bramce drużyny z Brzeżna. W 12 minucie po bardzo groźnym strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Jakuba Strzelca bramkarz z trudem obronił strzał. Chwilę później bliscy szczęścia byli rywale, ale piłka o minimetry minęła bramkę strzeżoną przez Wojciecha Onsorge. W 19 minucie bliski zdobycia bramki był Maciej Buszewicz, ale jego główka minęła bramkę. W 23 minucie piłkę w środku boiska stracił Michał Konieczny i rywale poszli z bardzo groźną kontrą na szczęście Wojciech Onsorge w porę zażegnał niebezpieczeństwo wybijając piłkę na rzut rożny. W 26 minucie obejmujemy prowadzenie po tym jak Mateusz Jurga podawał do Mateusza Pietrowski, a ten z 25 metrów pokonał bramkarza Maratończyka. Niestety nasza radość trwała tylko 180 sekund, gdyż piłka po strzale zawodnika Maratończyka odbiła się od nóg Mateusza Stachowiaka kompletnie myląc naszego bramkarza i wpadła do bramki. Chwilę później rywale mogli objąć, ale zawodnik z Brzeżna nie wykorzystał dogodnej sytuacji. W 42 minucie mogliśmy ponownie objąć prowadzenie, ale strzał Mateusza Pietrowskiego był zbyt słaby, żeby pokonać bramkarza Maratończyka.

Do przerwy 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków miejscowych, którzy częściej atakowali naszą bramkę, lecz uderzali z nieprzygotowanych pozycji. W 63 minucie rywale oddali pierwszy celny strzał po przerwie, ale Wojciech Onsorge wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później po strzale zawodnika Maratończyka z rzutu wolnego piłka odbiła się od słupka. W 73 minucie nasz zespół oddał pierwszy celny strzał po przerwie, a szczęścia próbował Mateusz Jurga, ale bramkarz Brzeżna obronił strzał. W 79 minucie nasz zespół grał w dziesiątkę po tym jak drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Ernest Makowski i musiał udać się do szatni. W 84 minucie faulowany w polu karnym był Mateusz Jurga i sędzia pan Jakub Łykowski z Gniezna podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Matuesz Pietrowski. Pomimo nerwowej końcówki udało się dowieść to jednobramkowe zwycięstwo.

Następny mecz zagramy w sobotę 22 października wówczas podejmować będziemy Lidera Swarzędz. Początek meczu o godzinie 13.00.Serdecznie zapraszam.

WARTA II:Onsorge-Stachowiak (70’Wojciechowski), Konieczny, Zbawiony, Buszewicz (80’Pikulik)-Liwerski, Marcinkiewicz-Szukowski (46’Szymański), Pietrowski, Strzelec, Makowski-M.Jurga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *