||

cenny punkt Warty II Śrem

29 października rozegraliśmy mecz 11 kolejki piłkarskiej Klasy A, a naszym rywalem była drużyna Polonii Poznań, która w poprzednim sezonie grała w Klasie Okręgowej. Na ten mecz udaliśmy się w okrojonej kadrze, a wśród nieobecnych znaleźli się Maciej Buszewicz(kontuzja),Ernest Makowski(delegacja),Mateusz Pietrowski (czerwona kartka w poprzednim meczu) oraz Mikołaj Ostrowski. Początek meczu rozpoczął się dla naszego zespołu fatalnie, bo w 6 minucie tracimy bramkę po tym jak Maciej Gendek żle wybił piłkę, która trafiła na nogę Krystiana Poprawskiego, który uderzył z pierwszej piłki, pokonując naszego bramkarza. Chwilę później szansę na wyrównanie miał Jakub Strzelec, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował obrońca Polonii. W 16 minucie mogliśmy już przegrywać dwiema bramki, ale Wojciech Onsorge obronił groźny  strzał napastnika Polonii. Chwilę później rywale przeprowadzili kolejną groźną akcje, po której mogli zdobyć bramkę, ale piłka po strzale zawodnika Polonii minęła bramkę. W 23 minucie po dośrodkowaniu Filipa Marcinkiewicza-Szukowskiego bramkę mógł zdobyć Maciej Gendek, ale jego główka została wybroniona przez bramkarza miejscowych. W końcówce pierwszej połowy bliski szczęścia był Mateusz Jurga, ale jego strzał zablokował obrońca Polonii. Do przerwy 1:0 dla Polonii.

 

Druga połowa mogli dobrze zacząć rywale, ale piłka po strzale zawodnika Polonii minimalnie minęła bramkę. W 52 minucie nastąpiło wyrównanie po tym jak Filip Marcinkiewicz-Szukowski dośrodkował na głowę Macieja Gendka, który tym razem pokonał bramkarza Polonii. Po tej bramce nasz zespół próbował dążyć do zmiany rezultatu, ale próby Filipa Marcinkiewicza-Szukowskiego, Mateusza Jurgi czy Jakuba Wojciechowskiego nie znalazły drogi do bramki, swoje szanse mieli też miejscowi, lecz żaden z ich ataków nie zagrażał Wojciechowi Onsorge. Mecz ten zakończył się remisem 1:1 i tego punktu należy się cieszyć. Po tym remisie nasz zespół utrzymał 9 miejsce w ligowej tabeli, lecz przewaga nad dwunastą w tabeli Zawiszą Dolsk wynosi tylko 3 punkty. Okazję na kolejne punkty będziemy mieli w najbliższą niedzielę, wówczas podejmować będziemy Juranda Koziegłowy. Początek meczu o godzinie 14.00.Serdecznie zapraszam.

WARTA II:Onsorge-Stachowiak(75’Pikulik),Gendek,Konieczny,Szymański-Liwerski(46’Wojciechowski),F.Jurga,Marcinkiewicz-Szukowski,Zbawiony,Strzelec-M.Jurga

Polonia Poznań-Warta II Śrem 1:1(1:0)

Poprawski 6        Gendek 52

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *