Orlik E1- Kolejne srebro i statuetka najlepszego bramkarza!!!

Drużyna Warty znów ma powód do dumy. Dwudziestego ósmego stycznia drużyna orlików Warty Śrem udała się do Miłosławia na kolejny turniej w okresie zimowym. Zespół orlików składający się z zawodników z rocznika 2006  wybrał się na turniej, aby zmierzyć się z starszymi kolegami urodzonymi w 2005r.

W pierwszym meczu grupowym drużyna zagrała z Chrobry Gniezno w którym to Śremianie przez całe spotkanie dominowali na boisku, narzucając warunki gry przez co stworzyli sobie kilka doskonałych sytuacji, ale zabrakło przy nich zimnej krwi. Na dwie minuty przed końcem spotkania pechowo z bramki wybijał Szafa i trafił w głowę zawodnika z Gniezna i piłka znalazła się w siatce. Wynik nie uległ zmianie 0:1.

W drugim spotkaniu warciarze po znakomitym meczu pokonali zespół Błękitnych Psary 3:1 po bramkach Michalaka, Tobiasza oraz po przepięknej bramce Juli Cieślak, której trafienie było ozdobą meczu. Brawo!

Ostatnie mecz w grupie podopieczni Michała Mocka rozegrali z jedną z drużyn gospodarzy turnieju, a więc Sparta Sklejka Orzechowo i ponownie Śremska drużyna dopisała kolejne pewne trzy punkty wygrywając 2:1, a do siatki trafił ponownie Patryk Michalak oraz Kacper Sturmer. Z siedmioma zdobytymi punktami niebiescy trafili do półfinału, gdzie zmierzyli się z drugą drużyną Sparty. W regulaminowym czasie gry, po bardzo ładnym, wyrównanym pojedynku padł bezbramkowy remis, a więc kto znajdzie się w finale decydowały rzuty karne w których to zespół ze Śremu był górą wygrywając 3:2 (T. Szafrański, Świdurski, Bąkowski). Mamy finał!

W wielkim jak najbardziej zasłużonym w  finale Warta miała okazje na rewanż. Mianowicie w finale zagrali z Chrobry Gniezno. Spotkanie stało na wysokim poziomie. Jak na finalistów przypada reprezentowali wysoki poziom. Oba zespoły stworzyli kilka ładnych składnych akcji, które zostały nagrodzone brawami z trybun. Skuteczniejsi tego dnia byli zawodnicy z Gniezna, którzy wykorzystali jedną z nich i wygrali tak samo jak w grupie 1:0. Ostatecznie Warta zajęła II miejsce, a najlepszym bramkarzem turnieju został Aleks Szafrański.

 

Zadowolenia z drużyny nie krył trener Mocek, który chwalił cały zespół:

 

„Brawa dla całej drużyny za dzisiejszy turniej. Byliśmy najmłodszym zespołem, a pokazaliśmy najładniejszą grę. Drużyna została doceniona i pochwalona przez kilku trenerów, którzy podziwiali jak nasz zespół się prezentuje. W finale zabrakło szczęścia, ale cieszymy się bardzo z II miejsca oraz z zebranych pochwał. Wyróżniona została także Julka Cieślak, której pięcioletnia ciężka praca została zauważona i Julka została zaproszona na testy do Medyka Konin!!! Ponownie najlepszym bramkarzem turnieju został Aleks Szafrański co oznacza, że treningi bramkarskie również idą w dobrym kierunku bo przecież nie dawno tą statuetkę zdobył Maciej Szulczewski.

Dziękuję również rodzicom, którzy ponownie zapewnili nam transport oraz wsparcie na trybunach.”

 

BRAWO ORLIKI!

 

Tabela:

  1. CHROBRY GNIEZNO
  2. WARTA ŚREM
  3. F.A MIŁOSŁAW
  4. SPARTA SKLEJKA ORZECHOWO II
  5. LZS CIELCZA
  6. BŁĘKITNI PSARY
  7. WKS WITASZYCE
  8. SPARTA SKLEJKA ORZECHOWO I

 

Skład: Szafrański Aleks, Szafrański Tobiasz ©, Cieślak, Stawecki, Sturmer, Górski, Śląski, Bąkowski, Świdurski,

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *