||

ŻAKI F1 na POLONIA CUP 2017 – czyli nasi w lidze Europy :-)

ŻAKI F1 na  POLONIA CUP 2017 – czyli nasi w lidze Europy 🙂

 

Kolejny turniej mają za sobą młodzi zawodnicy Żaków F1 Warty Śrem .

Tym razem udali się do Środy Wielkopolskiej by uczestniczyć w Polonia Cup  2017, gdzie rozegrali turniej z ośmioma drużynami.

Pierwszy mecz chłopcy rozegrali  z Polonią Środa czerwoną, cały mecze Warta kontrolowała  sytuację i wyglądało na to że bramki dla Warty to tylko kwestia czasu, jednak  to po jednej z nielicznych kontr  przeciwnicy strzelili  gola i wygrali i zainkasowali 3 punkty.

Kolejny mecz ułożył się dla Warciarzy pomyślnie szybko zdobyte 2 bramki których strzelcami byli Kuba Maćkowiak i Marcin Gałuszka ,ustawiły mecz. W drugiej części meczu Kuba Maćkowiak strzela trzecia  bramkę i Warciarze wygrywają pewnie z Orlikiem Poznań. Widać że chłopcy potrafią grać w piłkę!:-)

Trzeci mecz w fazie zasadniczej turnieju gramy z Rokitą Rokietnica , po spokojnym początku Warta uzyskuje prowadzenie po strzale Filipa Łącznego i niefrasobliwej obronie bramkarza przeciwników. Warta kontroluje sytuacje i ma kolejne okazje do podniesienia prowadzenia, jednak to przeciwnicy strzelają gole i mecz kończy się porażką 1:2.

Po fazie zasadniczej Warta rozgrywa swoje mecze w lidze Europy , gdzie remisuje bezbramkowo z Orlikiem Poznań, remisuje w stosunku 2:2 z Unią Swarzędz  (bramki Kacper Grześkowiak  i Olek Grygier) i na koniec wygrywa z Kotwicą Kórnik 1:0 , bramkę zdobywa ponownie Kuba Maćkowiak, który z trzema bramkami zostaje najlepszym strzelcem drużyny Warty.

Tym sposobem na zakończenie turnieju Żaki Warty zajęły 2 miejsce w Lidze Europy turnieju Polonia Cup 2017 co było równoznaczne z szóstym miejscem w całym turnieju . Na koniec zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i puchar.

Za podsumowanie niech posłuży komentarz trenera Macieja, który skomentował występy swoich podopiecznych tymi słowami :

”Zabrakło nam trochę sportowego szczęścia, koncentracji i zimnej krwi pod bramka, żeby być w czołowej trójce turnieju. Przegraliśmy dwa mecze jedną bramką z zespołami które później walczyły o podium, a równie dobrze mogliśmy je wygrać. W tym wieku mecz meczowi nie jest równy. Kolejne doświadczenie za nami. Powoli myślimy już o wiośnie i przygotowujemy się do walki w grupie mistrzowskiej gdzie czekają nas trudne mecze z ubieglorocznym mistrzem Wielkopolski – Polonia Środa, brązowymi medalistami – Sucharami Suchy Las i Partia Buk .

Na koniec chłopaki dumnie

Wyniki

WARTA ŚREM – POLONIA ŚRODA WLKP  0:1

WARTA ŚREM –  ORLIK POZNAŃ  3 : 0

Bramki: Kuba Maćkowiak x2 , Marcin Gałuszka

WARTA ŚREM  – ROKITA ROKIETNICA  1:2

Bramka: Filip Łączny

Liga Europy:

WARTA ŚREM –  ORLIK POZNAŃ  0 : 0

WARTA ŚREM –  UNIA SWARZĘDZ  2 : 2

Bramki: Kacper Grześkowiak, Olek Grygier

WARTA ŚREM –  KOTWICA KÓRNIK  1: 0

Bramka: Kuba Maćkowiak

Wartę Śrem 2008 reprezentowali:

Mariusz Ciesielski (br) ,Marcel Kolenda (br), Bartosz Lange,Kacper Grześkowiak, Marcin Gałuszka, Jędrzej Jankowiak, Filip Łączny, Kuba Maćkowiak, Filip Nowak, Olek Grygier

Trener :Maciej Fujak

aciej Fujak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *