Michaa Mocek
||

Michał Mocek nowym trenerem Warty Śrem!

Michał Mocek zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Łukasza Kubzdyla. Swoją pracę jako trener zaczął mając 16 lat.

Był wtedy asystentem Dominika Sworowskiego – aktualnego Prezesa. Następnie po ukończeniu kursu PZPN C prowadził zespół wraz z Hubertem Barańskim, który po roku odszedł do Lecha Poznań jako analityk, a nasz nowy trener prowadził przez 6 lat rocznik 2006.

Rok 2019 był rokiem zmian. Objął drużynę z rocznika 2009 r., z którą występował w pierwszej lidze. Ukończył kurs UEFA B, a międzyczasie przez pół roku prowadził wraz z Hubertem Ściakiem zespół seniorów jako grający trener. 

W lipcu 2020 r otrzymał propozycję prowadzenia zespołu KSGB MANIECZKI, który aktualnie występuje w A Klasie. Jak sam mówi chciał spróbować swoich sił w piłce seniorskiej jako samodzielny trener.

Jestem bardzo wdzięczny Prezesowi Damianowi Grabnemu oraz zarządowi za obdarowanie go zaufaniem. Dziś mijają  ponad dwa lata wspólnej pracy i muszę powiedzieć, że wspólnie z zarządem, gospodarzem, zawodnikami oraz ludźmi, którzy charytatywnie działają tam na rzecz klubu stworzyliśmy coś pięknego. Przez dwa sezony walczyliśmy niemalże do ostatniej kolejki o historyczny awans. Zabrakło niewiele, ale może uda się to chłopakom w bieżącym sezonie. Aktualnie zostawiam zespół na 5 miejscu ze stratą 2 punktów do miejsca premiowanego awansem czego z całego serca im życzę. – mówi Mocek.


Nowy rok przynosi kolejne zmiany. Rocznik 2009, który zrobił gigantyczny postęp oddał w ręce Krzysztofa Stępy. Jest to rocznik, z którego już za 2/3 lata kilku chłopaków będzie wzmocnieniem naszych seniorów.


Ten tydzień to szereg rozmów, spotkań analiz.
Ostatecznie przyjąłem propozycje pracy z najważniejszą drużyną w Śremie. Jestem z tego bardzo dumny. Jestem Śremiakiem od urodzenia. Na mecze Warty chodziłem od dziecka, kiedy by weź na stadion na mecz trzeba było kupić bilet.
Dziś mamy piękny stadion, Warta ma wyjątkowego Prezesa i cieszę się, że będę miał przyjemność stać przy linii bocznej w roli trenera pierwszego zespołu.  Jest to spełnienie marzeń
– dodaje nasz nowy trener.

Michał Mocek ma również doświadczenie piłkarskie.

Pierwsze piłkarskie kroki stawiałem u znakomitego trenera Św. Pamięci Pana Mariana Koniecznego.
Następnie trafiłem na rok do UKS, by wieku 14 lat trafić do Juniorów Warty.
Mając 16 lat stawiałem pierwsze kroki w drużynie seniorów Warty. Tam grałem przez ponad 11 lat. Odchodząc w 2020 r. do Manieczek, zabrałem ze sobą kartę zawodnika i od czasu do czasu meldowałem się na boiskach A Klasy –
opowiada.

Jakie plany na ma Wartę?

Będąc na rozmowie w klubie, poruszyliśmy wiele wątków. Przede wszystkim musimy zwiększyć swoją kadrę, bo na tą chwilę (a nie wiem czy ktoś jakieś odejście planuje) mamy w seniorach 14 zawodników i nie ma co ukrywać, że jest bardzo mało jak na V ligowy zespół. Planów jest kilka, ale nie chce zdradzać wszystkich. Chciałbym na pewno przywrócić kibiców, sympatyków na trybuny. Marzy mi się, aby w Śremie mówiono w superlatywach o Warcie. Jako trener życzę sobie, aby każdy z zawodników zakładający t-shirt z herbem Warty był z nim mocno związany, żeby był wstanie zostawić serce, pot i łzy dla klubu. Musimy wspólnie poprawić nieco atmosferę i w szatni i na boisku. Oczywiście jest to zamknięte koło. Jeśli jest atmosfera są wyniki, jeśli są wyniki jest niesamowita atmosfera. Warta potrzebuję zwycięstw co pokazuje nam tabela.

Przy okazji wraz z trenerem zapraszamy wszystkich miejscowych i okolicznych zawodników, którzy chcieliby spróbować swoich sił na boiskach V ligi i pomóc w najbliższej rundzie. Pierwszy trening odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 na sztucznym boisku w parku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *