327912604 738424644184337 1171116878961874288 N
|

Prezes Dominik Sworowski nominowany do prestiżowej nagrody

Prezes Warty, Dominik Sworowski został nominowany do Nagrody Biznesu Sportowego za rok 2022 organizowanego przez SportBiz w kategorii manager sportu. Laureatów poznamy na XIX Gali Sportu i Biznesu DEMES.

To spore wyróżnienie, ponieważ wśród nominowanych w różnych kategoriach znalazł się między innymi Iga Świątek, Adam Małysz, Cezary Kulesza, Czesław Lang, a także firmy takie jak Betclic, czy klub Legia Warszawa.

Na nominację dla naszego Prezesa złożyła się ogromna praca, którą wykonywał od początku swojej drogi w Warcie. Rok 2022 był takim podsumowaniem, swoistą klamrą działalności. Poniżej przedstawimy krótkie podsumowanie tego, jakie działania udało mu się rozpocząć i zrealizować:

Inwazja sportu (2015) – był to festyn promujący lokalne kluby sportowe. Tego dnia każdy klub mógł zaprezentować swoją ofertę szkoleniową szerszej publiczności. Była to ogromna okazja dla tych zwłaszcza mniej popularnych dyscyplin.

 – Sportowa Szkoła – to projekt w Budżecie Obywatelskim Śremu, dzięki któremu zakupiono dla wszystkich szkół podstawowych Gminy Śrem sprzęt sportowy niezbędny w realizacji zajęć programowych z lekcji WFu. Szkoły otrzymały sprzęt o łącznej wartości ponad 350 tys zł.

Skwer 100 lecia Warty Śrem powstał z okazji upamiętnienia obchodów jubileuszu Warty Śrem. Wśród drzew znalazły się m.in. kasztany, wiśnie, platany, brzozy oraz okazały dąb – posadzony na środku placu. Łącznie zasadzonych zostało 36 drzew.

Plac zabaw przy ul. Zamenhofa (projekt zrealizowany w oparciu o wsparcie sponsora: firmę Capchem). Jest to osiedlowe boisko do street-soccera przy ul. Zamenhofa, oddane do użytku w 2021 roku.

Rewitalizacja boiska typu Orlik przy ul. Zamenhofa. W zakres prac wchodziła wymiana nawierzchni i pozyskanie środków na ten cel.

Turniej Capchem CUP – ogólnopolski turniej piłkarski w którym udział bierze ok 600 zawodników. Turniej na trwałe wpisał się w wydarzenia sportowe w Gminie Śrem.

Rehau Football Park – budowa zadaszonego centrum piłkarskiego. Wartość projektu to ponad 1mln zł w większości zrealizowana dzięki sprzedaży name – rights.

pozyskanie sponsora strategicznego klubu – firmę Capchem,

pozyskanie sponsora tytularnego Akademii Piłkarskiej Młoda Warta – Firmę REHAU.

integracja i rozwój środowiska sportowego.

A przecież tak naprawdę to tylko niektóre z licznych inicjatyw, z którymi wychodził do władz miasta, do okolicznych przedsiębiorstw. Wierzymy, że kolejne wspaniałe lata zarówno dla Prezesa jak i klubu przed nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *