Dsc 0286
||

Remisowo w Rawiczu

Remisem 1:1 zakończył się wyjazdowy mecz Warciarzy z Rawią Rawicz. Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze, jednak w drugiej połowie wyrównaliśmy za sprawą Pietrowskiego.

Zarówno Warciarze jak i zawodnicy Rawii do meczu przystąpili osłabieni brakiem kilku ważnych zawodników. Jednak nie przeszkodziło to gospodarzom w objęciu prowadzenia. W 25. minucie po indywidualnej akcji na skrzydle na dośrodkowanie zdecydował się Bartłomiej Głowacz. Po jego „wrzutce” piłka minęła wszystkich zawodników i zatrzymała się dopiero w bramce gości. Przed przerwą prowadzenie miejscowych mógł podwyższyć Mikołaj Cheba, ale nie wykorzystał dobrego przerzutu Jakuba Dziubałki i posłał piłkę tuż obok dalszego słupka.

Warciarze wyrównali zaraz po przerwie. Wprowadzony na drugą połowę Mikołaj Berger po rajdzie i kapitalnym podaniu do Mateusza Pietrowskiego, a ten w 46 sekundzie drugiej połowy umieścił piłkę w siatce. Wynik do końca już się nie zmienił, choć w 80 minucie bramkarz Rawii kapitalnie obronił strzał Vladysława Dybina, a w 90 minucie to śremianie mieli szczęście, bo od utraty gola uratował ich słupek.