Dsc 0015
|

Pierwszy mecz ligowy za nami

Warta Śrem rozpoczęła walkę o awans do IV ligi od spotkania na własnym boisku, a mimo zimowej aury na Stadionie Miejskim zgromadziło się sporo wiernych kibiców, którzy z niecierpliwością oczekiwali rozpoczęcia nowego sezonu. I nie zawiedliśmy! Już w pierwszych minutach meczu nasza drużyna wyszła na prowadzenie, kiedy Maksymilian Hyżyk błyskawicznie przedarł się prawą stroną, aby idealnie zagrać do Briana Torrado, który bezbłędnie umieścił piłkę w siatce rywali. Jednak odpowiedź przeciwników nie trwała długo.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga naszej ekipy, mieliśmy kilka dogodnych okazji, jednak często bramkarz gości stawał na naszej drodze. Przykładem może być strzał Mateusza Pietrowskiego, który niemal pokonał bramkarza, trafiając jednak tylko w poprzeczkę. W końcówce pierwszej połowy udało nam się ponownie objąć prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Bartosz Kabaj skutecznie głową umieścił piłkę w bramce przeciwnika.

Druga połowa to już bardziej wyrównana gra, z pewną przewagą drużyny gości, ale mimo to potrafiliśmy utrzymać prowadzenie. Kluczowy moment nadszedł po trzecim golu, kiedy to po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Kabaj skutecznie ponownie wykorzystał głowę i zapewnił nam komfortową przewagę.

Po 15 kolejkach nasz zespół, razem z Zawiszą Łęka Opatowska, plasuje się na czele tabeli, zbierając po 38 punktów. Za tydzień czeka nas kolejne wyzwanie, gdy do Śremu zawita drużyna z Rawii Rawicz. Sponsorem głównym Warty Śrem jest Firma Capchem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *