95 lat Śremskiego Klubu Sportowego WARTA

Tak to już 95 lat! Dla zawodników, kibiców oraz sympatyków Warty Śrem rok 2016 to rok jubileuszu. Koncert, mecz towarzyski, turnieje piłkarskie, zawody szermiercze, gala bokserska to nasze wstępne plany na obchody 95-lecie istnienia.

W tym roku, przypada dziewięćdziesiąta piąta rocznica powołania do życia śremskiego klubu sportowego WARTA. Dziewięćdziesiąt pięć lat temu, w roku tysiąc dziewięćset dwudziestym pierwszym…” Z inicjatywy Józefa Popiałkiewicza, Czesława Gierlińskiego, Adama Wojciechowskiego i Ludwika Kujawskiego, odbyło się zebranie organizacyjne Śremskiego Klubu Sportowego, na którym wybrany został następujący zarząd:

– Prezes – Józef Popiałkiewicz

– Wiceprezes – Edward Worsztynowicz

– Skarbnik – Ludwik Kujawski

– Sekretarz – Czesław Gierliński

– Intendent – Franciszek Olszewski

Głównym celem utworzenia klubu było powołanie o życia Sekcji Piłki Nożnej początkowa nazwa brzmiała Klub Sportowy BŁYSKAWICA w Śremie. Nazwa ta uchwałą z 1924 roku została zmieniona na Śremski Klub Sportowy.”…[1]

Praca wre.

W zeszłym roku powołaliśmy komitet organizacyjny, który wraz z początkiem 2016 roku zabrał się ostro do pracy, odbyliśmy już w tej sprawie pierwsze spotkania organizacyjne. Wstępny kształt obchodów mamy określony, chcemy zaskoczyć wszystkich sympatyków. Mogę zdradzić , że imprezy towarzyszące odbywały się będą cały rok 2016, natomiast główne obchody z galą i koncertem planujemy zrealizować w miesiącu wrześniu.

[1] 70 lat śremskiego sportu 1921-1991, rok 1991, Józef Ratajczak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *