||

Piąty sparing seniorów i efektowne zwycięstwo nad Akademią Reissa

Kolejny sparing (5), nasza drużyna rozegrała w czwartek (11.08.16 r.), z Akademią Reissa w Poznaniu o godz. 20.30. Na ten mecz pojechało 17 zawodników.

Początek meczu, wyrównany z lekką przewagą naszej drużyny i już w 16 min., akcja prawą stroną zagranie Huberta Sciaka do wbiegającego w pole karne Michała Wojciechowskiego, a ten otwiera spotkanie bramką nie dając szans bramkarzowi gospodarzy i jest 1:0 dla nas. W 25 min. akcja tym razem lewą stroną, zagranie Mikołaja Bergera, do Sciaka na 16 metr, a ten nie marnuje takich okazji i podwyższa rezultat meczu na 2:0.

Już w 29 min. dobry wykop naszego bramkarza Artura Bródki, za połowę boiska, nieudane podanie gospodarzy do swojego bramkarz i Patryk Słomczyński uprzedza obrońców i kieruje piłkę do siatki. Prowadzimy 3:0. W 32 min. okazję do podwyższenia wyniku miał Mikołaj Maśliński, ale jego strzał trafia w słupek i wychodzi w pole. W 33 min. za kontuzjowanego Bartka Domałecznego wchodzi Bartek Pelec. Na koniec pierwszej połowy, bramkę do „szatni” w 45 min., po akcji, Mik. Maśliński, Sciak, Słomczynski, strzela ten ostatni i jest 4:0. Takim wynikiem kończy się ta część spotkania, przy zdecydowanej przewadze naszej drużyny, a co najważniejsze, bardzo mądrej grze piłką i wykorzystywania swoich atutów strzeleckich..

Druga połowa rozpoczyna się od zmian w naszej drużynie: za Mikołaja Bergera, wchodzi Maciej Błaszczyk, a za Mikołaja Maślińskiego, jego młodszy brat, Mateusz Maśliński. I tak jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej nasi zawodnicy rozpoczęli od ataków na bramkę drużyny z Poznania i już w 53 min., akcja od naszej bramki, gdzie Pelec podaje do Słomczyńskiego, on przedłuża do Mateusza Maślińskiego, a ten ładnym i sprytnym przerzutem nad bramkarzem podwyższa wynik meczu na 5:1. Zaraz po tej bramce kolejne zmiany w naszym zespole i za trenera Damiana Skrzypczaka wchodzi Marcin Koralewski, a za Olka Kaptura Adrian Chwaliszewski. W 57 min., kolejna zmiana i w miejsce Marcina Kolańskiego wchodzi ,Piotr Tomaszewski i jest to debiut kolejnego juniora w pierwszej drużynie. Niestety w 62 min. mały błąd naszej drużyny i z akcji prawą stroną gospodarze zmniejszają rozmiary porażki na 5:1. W 68 min., ładnym i skutecznym strzałem z narożnika 16, z około ponad 20 metrów popisał się Adrian Chwaliszewski i jest już 6:1. W 72 min. bolesnej kontuzji stopy nabawia się Sciak i w jego miejsce wchodzi ponownie trener Damian Skrzypczak. W 83 min., wyjście z naszej połowy, zagranie Koralewskiego do Wojciechowskiego, a ten po raz drugi w tym meczu umieszcza piłkę w siatce i jest już 7:1. W 85 min., precyzyjnie wykonany rzut rożny przez Błaszczyka i Wojciechowski (rozstrzelał się ostatnio nasz Michał) ustala wynik meczu na 8:1 i takim rezultatem kończy się ten nie równy mecz. Po tym golu sędzia zakończył to spotkanie. W tym meczu widać było efekty treningów przeprowadzanych przez naszego trenera Damiana Skrzypczaka i skrupulatne wykonywanie zaleceń przez naszą drużynę. Jak widać potrafimy mądrze rozgrywać piłkę i co najważniejsze grać zespołowo i strzelać bramki. Nie można wpadać w euforie, bo rozgrywki ligowe to nie sparingi, ale one właśnie przygotowują nas do odporności na ligowe trudności.

Ostatni sparing czeka nas już w niedzielę z Klęką, nareszcie u nas w Śremie na boisku w Parku Miejskim o godz. 13.00, na który serdecznie zapraszamy naszych wiernych kibiców z rodzinami.

WARTA: A.BRÓDKA, B.DOMAŁECZNY (33 B.PELEC), D.SKRZYPCZAK (54 M.KORALEWSKI), ART.KOLAŃSKI, MAR.KOLAŃSKI (57 P.TOMASZEWSKI), A.KAPTUR (54 A.CHWALISZEWSKI), M.BERGER (46 M.BŁASZCZYK), H.SCIAK (72 D.SKRZYPCZAK), MIK.MAŚLIŃSKI (MAT.MAŚLIŃSKI), M.WOJCIECHOWSKI, P.SŁOMCZYŃSKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *