||

Warta Śrem – Concordia Murowana Goślina 2:0

Mecze z Concordią nigdy nie należały do łatwych, z wynikami również bywało różnie. Do meczu więc przystąpiliśmy bardzo mocno skoncentrowani i już na samym początku meczu w 2 min., okazję do strzelenia bramki miał Adrian Chwaliszewski, ale się nie udało.

Concordia nie była dłużna i 2 min. później stworzyli groźną sytuację pod naszą bramką, na szczęście nasz bramkarz Michał Grzelak ratuje nas z opresji, ale w tej akcji kontuzji nabawia się Bartek Domałeczny i w 10 min. wchodzi za niego Marcin Kolański. W 14 min., ładna akcja naszej drużyny, podanie do Mateusza Maślińskiego, a ten omija obrońców, strzela w samo okienko i prowadzimy 1:0.

Budżet Obywatelski Śremu 2017 – projekt nr 14

W 17 min. groźnie pod naszą bramką, ale Grzelak ofiarną interwencją wybija piłkę z pod nóg napastnika gości. W 24 min., zagranie Michała Mocka do Mateusza Maślińskiego, ten w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki, posyła ją jednak obok słupka. W 29 min. żółtą kartkę otrzymuje zawodnik Concordii. Gra toczy się przy przewadze naszej drużyny, ale nie potrafimy wykorzystać dogodnych sytuacji, zwłaszcza w 42 min,. gdzie Patryk Słomczyński w znakomitej sytuacji posyła piłkę obok bramki. Pierwsza część meczu kończy się minimalnym prowadzeniem, ale wyraźną przewagą Warty. Drugą połowę rozpoczynamy bez zmian, ale ze zdecydowanymi atakami gości. Już w 47 min., z opresji ratuje nas Grzelak.

W 52 min. okazję miał Mateusz Maśliński, ale zbyt daleko wysunął sobie piłkę i nie kończy akcji. W 59 min., kolejna żółta kartka dla gości. Zawodnicy Murowanej Gośliny coraz odważniej atakują i w 62 min., stwarzają niebezpieczeństwo pod naszą bramką, ale ponownie na posterunku jest nasz golkiper.. W 64 min., żółtą kartkę otrzymuje Patryk Słomczyński ( nie zagra w następnym meczu) i 6 min, później kolejna kartka dla naszego zawodnika Michała Mocka. W 70 min., za Mikołaja Bergera wchodzi Olek Kaptur, a w 74 min., zmiana braterska, gdzie za Mateusza Maślińskiego, wchodzi Mikołaj Maśliński. Jest to też okres gorszej gry naszej drużyny. Kolejną zmianę mamy w 78 minucie i za Bartka Pelca wchodzi Jarosław Radek. Kolejną okazję do zdobycia bramki w 81 min., ma Słomczyński, ale ją marnuje.To co się nie udało Patrykowi, minutę później, po idealnie wykonanym rzucie rożnym, przez Huberta Sciaka, głową wykańcza Adrian Chwaliszewski i jest 2:0.

W ostatniej minucie meczu, kapitalnym strzałem popisuje się Patryk Słomczyński, ale piłka trafia w słupek. Sędzia dolicza dwie minuty do podstawowego czasu meczu i w tym fragmencie mamy powtórkę rzutu rożnego z 82 minuty, ale tym razem główka Chwaliszewskiego jest niecelna. Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem naszej drużyny, z naszą przewagą, chociaż z okresem przewagi gości w drugiej połowie. Cieszy wygrana ponieważ graliśmy z drużyną, która przed tym meczem była w czołówce tabeli. Nadal graliśmy bez rezerwowego bramkarza. Za tydzień 24.09.2016 roku, czeka nas kolejny trudny przeciwnik (nie ma słabych w tej klasie), gdzie gramy na wyjeździe z Vitcovią Witkowo o godz. 16.00. Daleki wyjazd, ale zapraszamy wytrwałych kibiców na ten mecz.

WARTA: M.GRZELAK, B.DOMAŁECZNY (10 M.KOLAŃSKI), D.SKRZYPCZAK, A.KOLAŃSKI, B.PELEC (78 J.RADEK), M.BERGER (70 A.KAPTUR), M.MOCEK, Mat.MAŚLIŃSKI (74 Mik.MAŚLIŃSKI), A.CHWALISZEWSKI, H.SCIAK, P.SŁOMCZYŃSKI REZERWA: M.WOJCIECHOWSKI, K.KOMOROWSKI, P.TOMASZEWSKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *