|

Fantastyczny początek ligi WZPN ŻAKÓW F1 rocznik 2008

W minioną niedzielę drużyna żaków F1 rocznik 2008 rozpoczęła zmagania w lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W rundzie jesiennej  zostaliśmy włączeni do grupy z drużynami: GROM PLEWISKA, KOTWICA KÓRNIK, POLONIA ŚRODA II. Pierwsza kolejna tejże ligi została rozegrana w Środzie Wielkopolskiej. Do udziału w turnieju trener wyznaczył 13 zawodników. Mecze były rozgrywane w systemie po 20 min (10 min jedna połowa), na boisku mogło jednocześnie występować 4 zawodników plus bramkarz. Trener Maciej podzieli zawodników na 3 czwórki, które zmieniały się co kilku minutach gry.

Pierwszy mecz nasza drużyna rozgrywała z drużyną z Plewisk. Od początku zarysowuje  się przewaga naszych zawodników  co skutkuje szybko strzeloną bramką przez Kacpra. Po zdobytej bramce osiągamy jeszcze większą przewagę jednak przez jakiś czas, po dobrze konstruowanych akcjach piłka nie chce wpaść do bramki przeciwnika. Po jakimś czasie Janek oraz Kuba zdobywają bramki i wynik staje się bezpieczny, drużyna Żaków wygrywa pewnie 3:0.

Drugi mecz rozgrywamy z Kotwicą, mecz jest bardziej wyrównany od poprzedniego , dobra gra w obronie i środku pola  naszego zespołu nie przekłada się na zdobycz bramkową. W drugie połowie bramkę zdobywa Olek i dzięki temu wygrywamy 1:0.

Trzeci mecz gramy z  zespołem ze Środy . Koncertowa gra w pierwszej połowie owocuje tym, że na przerwę chodzimy z pięciobramkowym  prowadzeniem (zdobywcami bramek są: Mikołaj, Jędrek, Marcin, Kuba, Wojtek ). Po przerwie zespół Polonii zdobywa jedną bramkę jednak natychmiast odpowiadamy strzeleniem kolejnej bramki dla Warty. Strzelcem bramki Jędrek.

Siła jest w NAS! projekt nr 14

Dobra gra wszystkich formacji naszego zespołu  owocuje zdobyciem kompletu punktów i pierwszym miejscem w grupie 11 ligi WZPN ŻAK F1. Korzystne wyniki wszystkich meczy są efektem gry zespołowej. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na pochwałę dzisiejszego dnia. W sumie strzelamy 10 bramek i tracimy tylko jedną. Co potwierdza że cała drużyna rozegrała bardzo dobre zawody. Po każdym wygranym meczu widać był radość całej drużyny.

Super wyniki ,super gra, brawo młodzi Warciarze, brawo trener , brawo drużyna, oby tak dalej …..

Wyniki poszczególnych meczy naszych zawodników :

WARTA ŚREM  : GROM PLEWISKA   3 : 0  (bramki: Kacper Grześkowiak, Janek Krystkowiak, Kuba Maćkowiak)

WARTA ŚREM :  KOTWICA KÓRNIK   1 : 0  (bramka: Aleksander Sołtysiak)

WARTA ŚREM  : POLONIA ŚRODA WLKP II 6 : 1   (bramka: Mikołaj Maksymów, Jędrek Jankowiak, Marcin Gałuszka, Kuba Maćkowiak, Wojciech Szulczewski, Jędrek Jankowiak)

Wyniki pozostałych meczy

KOTWICA KÓRNIK : POLONIA ŚRODA WLKP II   3:4

POLONIA ŚRODA WLKP II : GROM PLEWISKA 4:1

KOTWICA KÓRNIK : GROM PLEWISKA  2:0

Wartę Śrem 2008 reprezentowali:

Mariusz Ciesielski (br) Janek Krystkowiak, Wojtek Ściubeł, Bartek Lange, Olek Sołtysiak, Mikołaj Maksymów, Franek Hoffmann, Wojciech Szulczewski, Kuba Maćkowiak, Filip Łączny, Jędrek Jankowiak, Marcin Gałuszka, Kacper Grześkowiak,

Autor : Szymon Lange

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *