|

ŻAKI F1 III KOLEJKA LIGI WZPN

W minioną sobotę drużyna żaków F1 rocznik 2008 rozegrała III kolejkę ligi. W tym dniu Warta Śrem była gospodarzem turnieju. Z tego też powodu trener Maciej powołał wszystkich zawodników, którzy są dopuszczeni do gry w lidze WZPN. Na orliku w parku miejskim stawiło się 17-stu zawodników.

Pierwszy mecz rozgrywamy z Gromem Plewiska, podobnie jak w zeszłych kolejkach w tym meczu mamy przewagę i po bramce Kacpra Grześkowiaka, któremu piłkę podawał Olek Grygier  oraz bramce Olka Grygiera, któremu dobrym podaniem odwdzięczył się Kacper wygrywamy dwa do zera. W drugiej połowie meczu trzecią bramkę zdobywa Filip Łączny. Żaki wygrywają 3:0

Drugi mecz z Kotwica Kórnik rozpoczynamy spokojnie kontrolując grę . Jednak po jednej z kontr tracimy bramkę. Później gra toczy się w Środkowej strefie boiska. W pewnym momencie jeden z zawodników Kotwicy dotyka piłkę ręką i sędzia dyktuje rzut wolny. Stały fragment gry zostaje perfekcyjnie wykonany przez Mikołaja Maksymówa i piłka po silnym strzale ląduje w bramce przeciwnika. W drugiej połowie drugą bramkę dla Warty zdobywa Olek Sołtysiak i w ten sposób wygrywamy: 2:1.

Trzeci mecz gramy z  zespołem ze Środy.  W pierwszej połowie powtarza się scenariusz z drugiego meczu. Po jednej z akcji przeciwnicy zdobywają bramkę i na przerwę schodzimy  przegrywając jedną bramką. Po przerwie jednak szybko młodzi piłkarze opanowują sytuacje strzelając 3 bramki. Strzelcami bramek są Mikołaj Bierła, Marcin Gałuszka oraz Kacper Grześkowiak.  Gdy wydaje się, taki wynik zostanie do końca meczu  tracimy samobójczą bramkę i robi się 3:2. Chłopcy jednak dzielnie walczą dalej co skutkuje zdobyciem czwartej bramki, której strzelcem jest Filip Łączny i końcowy wynik brzmi 4:2.

 

Tym sposobem, pomimo tego że w dwóch meczach od początku przegrywamy w końcowym efekcie zespół Warta Śrem zdobywa komplet punktów i staje się zdecydowanym liderem grupy, z przewagę 11 punktów nad drugą drużyną. Bardzo cieszy fakt, że w tych trzech  meczach zagrali wszyscy zawodnicy, którzy tego dnia stawili  się na orliku, każdy z  nich dołożył swoja  cegiełkę do końcowego sukcesu. Po ostatnim gwizdku wszyscy  zawodnicy wraz z trenerem z radością podeszli do rodziców dziękując im za doping gromkim „Ole”. Warto również wspomnieć, że rodzice również stanęli na wysokości zadania, przygotowując słodki poczęstunek oraz ciepłe napoje dla zawodników grających w turnieju oraz ich rodziców.

Wyniki poszczególnych meczy naszych zawodników :

WARTA ŚREM  : GROM PLEWISKA   3 : 0  (bramki: Kacper Grześkowiak, Olek Grygier, Filip Łączny)

 

WARTA ŚREM :  KOTWICA KÓRNIK   2 : 1  (bramki: Mikołaj Maksymów, Olek Sołtysiak  )

WARTA ŚREM  : POLONIA ŚRODA WLKP II 4 : 2   (bramki: Mikołaj Bierła, Marcin Gałuszka, Kacper Grześkowiak, Filip Łączny)

Wyniki pozostałych meczy

KOTWICA KÓRNIK : POLONIA ŚRODA WLKP II   0 : 0

POLONIA ŚRODA WLKP II : GROM PLEWISKA 3 : 0

KOTWICA KÓRNIK : GROM PLEWISKA  9 : 0

 

Wartę Śrem 2008 reprezentowali:

Mariusz Ciesielski (br), Olek Żerkowski (br),Marcel Kolenda (br),  Wojtek Ściubeł, Bartek Lange, Olek Sołtysiak, Olek Grygier, Wojciech Szulczewski,  Filip Łączny, Jędrek Jankowiak, Marcin Gałuszka, Kacper Grześkowiak, Mikołaj Bierła, Janek Krystkowiak, Franek Hoffmann, Stasiu Rybarczyk, Mikołaj Maksymów

Trener :Maciej Fujak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *