||

Warta II Śrem – cenne zwycięstwo!

22 października rozegraliśmy mecz 10 kolejki piłkarskiej klasy A. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna Lidera Swarzędz. Po wygranej z Maratończykiem Brzezno nasz zespół chciał pójść za ciosem i wygrać kolejny mecz ligowy, tym bardziej, że punkty są nam potrzebne. Początek meczu mogli lepiej zacząć goście ze Swarzędza, ale Wojciech Onsorge pewnie obronił strzał zawodnika Lidera. W 9 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Jakub Strzelec, ale bramkarz Lidera pewnie złapał piłkę z ręce. W 21 minucie szansę na zdobycie bramki miał Ernest Makowski, ale uderzył zbyt lekko, żeby pokonać bramkarza Lidera. Trzy minuty objęliśmy prowadzenie po tym jak Ernest Makowski dośrodkował z rzutu rożnego, a celną główką popisał się Tymoteusz Liwerski, który zdobył bramkę dla naszego zespołu.  W 36 minucie prowadziliśmy już dwiema bramkami po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Ernesta Makowski bramkę zdobył Maciej Buszewicz. Cztery minuty później Adrian Małek zdobył bramkę kontaktową dla Lidera Swarzędz, po tym jak z łatwością minął czterech obrońców i bramkarza umieszczając piłkę do pustej bramki. Do przerwy 2:1 dla Warty.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Warta, która powinna prowadzić już dwiema bramki, ale w dogodnej sytuacji Filip Marcinkiewicz-Szukowski trafił wprost w ręce bramkarza. W 53 minucie doskonałą okazję do wyrównania miał zawodnik Lidera, ale jeszcze lepszą obroną popisał się Wojciech Onsorge, który obronił strzał. Póżniej już goście zdominowali drugą połowę, a na domiar złego od 67 minuty graliśmy w dziesiątkę po tym jak Mateusz Pietrowski uderzył zawodnika Lidera, co zauważył to sędzia liniowy i w porozumieniu z głównym uzgodnił iż nasz zawodnik zrobił to celowo i pokazał naszemu zawodnikowi drogę do szatni. Mimo gry w osłabieniu udało się dowieść tą jednobramkową zaliczkę do końca i tym samym wygraliśmy z Liderem Swarzędz 2:1 i przerwaliśmy serię 5 meczów bez domowego zwycięstwa(ostatnia wygrana 8 czerwca 2016 roku w meczu ze KS Szczytniki 4:1).Kolejna okazja na zdobycie 3 punktów będziemy mieli w sobotę 29 października wówczas to udamy się do Poznania na teren spadkowicza z Klasy Okręgowej, czyli Polonii Poznań. Początek meczu o godzinie 15.00.

WARTA II:Onsorge-Zbawiony,Gendek,Konieczny,Buszewicz(79’Stachowiak)-Liwerski,Marcinkiewicz-Szukowski,Pietrowski,Strzelec(68’Wojciechowski),Makowski(74’Szymański)-M.Jurga(89’Pikulik)

Warta II Śrem-Lider Swarzędz 2:1(2:1)

Liwerski 24 (Makowski)       Małek 40

Buszewicz 36 (Makowski)

autor Ryszard Wyrzykiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *