||

ŻAKI F1 ZWYCIĘZCAMI GRUPY LIGI WZPN !!!

W minioną sobotę drużyna żaków F1 rocznik 2008 rozegrała IV kolejkę ligi. Mecze odbywały się na obiektach Kotwicy Kórnik. Drużyna żaków na ostatnią kolejkę jechał w roli lidera grupy, posiadając przewagę 11 punktów, nie musieli oni martwić się  o swoje miejsce w tabeli. Trener Maciej zabrał 14 zawodników, z których w równym wymiarze czasu skorzystał podczas meczów.

Pierwszy mecz gramy z  Kotwicą Kórnik   od początku uzyskujemy drobną przewagę i jej potwierdzeniem są dwie bramki zdobyte do przerwy , strzelcami bramek są Mikołaj Maksymów i Olek Grygier . Po przewie gospodarze przeprowadzają kilka ładnych akcji jednak nie udaje im  się zdobyć bramki.  Młodzi zawodnicy Warty również nie strzelają gola i mecz kończy się wynikiem 2:0.

W kolejnym meczy z Gromem Plewiska  do przerwy warciarze strzelają jedną bramkę strzelcem ponownie Mikołaj Maksymów. Napastnicy drużyny z Plewisk zostają skutecznie zneutralizowani przez obrońców Warty dlatego nie zagrażają zbyt często naszej bramce, drugą  bramkę po przerwie dokłada Kuba Czajka i w ten sposób znów wygrywamy 2:0.

Trzeci mecz z Polonią Środa II rozpoczynamy z animuszem jednak brakuje skuteczności. Po chwili jednak bramkarz Polonii naciskany przez jednego z napastników Warty wybija piłkę wprost pod nogi Michała Włodarczaka, który zdobywa bramkę. Po przerwie drugą bramkę zdobywa Mikołaj Maksymów, jest to jego trzecia bramka w tym dniu. Dobry mecz rozgrywają nasi bramkarze , Marcel i Mariusz kilka razy ratują zespół od utraty gola. Po końcowym gwizdku wyniki brzmi jak w dwóch poprzednich meczach 2:0

 

W ostatniej ligowej kolejce młodzi piłkarze zdobywają komplet punktów i potwierdzają dominacje w swojej grupie. Wygrywają grupę gromadząc 34 punkty, strzelając 35 bramek, tracą  10. Wygrywają 11 meczy a jeden remisują. Trzeba przyznać że runda jesienna jest wyjątkowo udana. Na pochwały zasługuje cała drużyna wraz z trenerem, który zaszczepił w zawodnikach nieustępliwość i walkę do ostatniego gwizdka. Chłopcy bardzo dobrze odnaleźli się we wskazanym systemie gry, skutecznie realizując założenia taktyczne. Młodzi piłkarze cieszyli się z każdej zdobytej bramki i  każdego wygranego meczu , dając wiele radości również rodzicom. Styl gry młodych Warciarzy pozwala z optymizmem  patrzeć na rundę wiosenną. Gratulacje dla młodych piłkarzy oraz trenera !!!

Wyniki poszczególnych meczy naszych zawodników :

WARTA ŚREM :  KOTWICA KÓRNIK   2 : 0  (bramki: Mikołaj Maksymów, Olek Grygier )

WARTA ŚREM  : GROM PLEWISKA   2 : 0  (bramki: Mikołaj Maksymów, Kuba Czajka)

WARTA ŚREM  : POLONIA ŚRODA WLKP II 2 : 0   (bramki: Michał Włodarczak,Mikołaj Maksymów)

Wyniki pozostałych meczy

KOTWICA KÓRNIK : POLONIA ŚRODA WLKP II   0 : 2

POLONIA ŚRODA WLKP II : GROM PLEWISKA 5 : 0

KOTWICA KÓRNIK : GROM PLEWISKA  5 : 1

Wartę Śrem 2008 reprezentowali:

Mariusz Ciesielski (br),Marcel Kolenda (br),  Wojtek Ściubeł, Bartek Lange, Olek Sołtysiak, Olek Grygier, Jędrek Jankowiak, Kacper Grześkowiak, Mikołaj Bierła, Janek Krystkowiak, Mikołaj Maksymów, Kuba Czajka, Jakub Maćkowiak, Michał Włodarczak,

Trener :Maciej Fujak

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *