|

ŻAK F1 – Podsumowanie (ROCZNIK 2008)

Piłka ma cieszyć, ale musi też wychowywać!

Okres ciężkiej, ale i owocnej pracy mają za sobą żaki Warty (rocznik 2008). – Nie jest łatwo pracować z tak liczną grupą charakternych chłopców, którzy nie do końca potrafią jeszcze skoncentrować się wyłącznie na zajęciach – mówi trener Maciej Fujak, który objął liczący aktualnie 30 chłopców zespół w lutym 2016 roku. – Niemniej, po okresie ośmiu miesięcy pracy z tą grupą powoli są oczekiwane efekty. Początki naszej wspólnej drogi to przede wszystkim praca nad dyscypliną, a dopiero potem nad poprawą umiejętności czysto piłkarskich. Piłka ma cieszyć, ale musi też wychowywać. Myślę jednak, że udało nam się znaleźć wspólny język i krok po kroku robimy małe postępy.– dodał.

Sukces i triumf w rozgrywkach ligowych WZPN to przede wszystkim owoc bardzo dobrej frekwencja na treningach, która wynosi 90-95%. Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się, że pójdzie nam w ligowych rozgrywkach aż tak dobrze. Nie nastawialiśmy się na wynik. Przyszedł sam. Wygraliśmy grupę 11, gdzie naszymi rywalami byli Kotwica Kórnik, Polonia II Środa i Grom Plewiska. 11 zwycięstw 1 remis i 0 porażek to bilans, który musi cieszyć. Z drugiej strony chłopcy w tym wieku muszą uczyć się także przegrywać.

Co istotne w każdym z czterech turniejów w ramach WZPN grało po 14 chłopców, gdzie trenerzy innych zespołów mieli po 8 max 10 zawodników. Łącznie ligowej atmosfery „posmakowało” 21 zawodników, bo tylu zgłosiliśmy do ligi. Cieszy także fakt, że aż 14 zawodników zdobywało bramki. W sumie mieliśmy ich na koncie 35. Najwięcej po 5 zdobyli: Mikołaj Maksymow, Kacper Grześkowiak i Jędrek Jankowiak. Cztery gole strzelił Marcin Gałuszak, po dwa Olek Grygier, Filip Łączny, Olek Sołtysiak, Mikołaj Bierła, Kuba Maćkowiak i Wojtek Szulczewski, a po jednym Kuba Czajka, Michał Włodarczak, Janek Krystykowiak i Wojtek Ściubeł.

Tak więc jest się z czego cieszyć, ale zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze wiele pracy i w nie spoczywamy na laurach.

W sobotę (26 listopada) będziemy gospodarzem Turnieju Halowego z okazji 95-lecia. 16 grudnia zagramy z kolei sparingowo z Nielbą Wągrowiec, a 28 grudnia dwie nasze drużyny zagrają w Turnieju Halowym o Złotą Podkowę Racot-u, także emocji i sportowych wrażeń jeszcze w tym kończącym się powoli roku nie zabraknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *