|

Turniej na wysokim poziomie!

10 grudnia kolejny zespół Warty Śrem zorganizował turniej z okazji 95-lecia klubu. Tym razem organizatorem turnieju był rocznik 2006. Cała impreza odbyła się na pięknej sali w Krzywiniu na której zaprezentowało się aż 12 drużyn, które zostały rozlosowane do dwóch grup.

W grupie A Warta Biała rywalizowała z Czwórką Kościan I, Dąbroczanką Pępowo, Stal Pleszew, Wartą Poznań oraz WAP Poznań. W grupie B oprócz Warty Niebieskiej zaprezentowały się takie zespoły jak Mieszko Gniezno, Czwórka Kościan II, Lotnik Poznań, Fc Galacticos Poznań Akademia Młodej Warty SP 6.

Rozgrywki grupowe trwały ponad sześć godzin, a ogromna ilość kibiców, która zagościła na trybunach nie miała prawa się nudzić ponieważ na parkiecie mieliśmy sporo emocji, mnóstwo bramek, ciekawych pojedynków.

Warta Biała turniej zaczęła od pewnego zwycięstwa z WAP Poznań 2:0, kolejne spotkanie zremisowała z Stal Pleszew 0:0. Kolejne pojedynek z Warta Poznań przyniósł sporo emocji, ale to Śremianie ostatecznie cieszyli się z kolejnych punktów pokonując Poznaniaków 2:1. W kolejnych meczach musieli uznać wyższość kolegów z przeciwnych drużyn przegrywając oba spotkania (0:2 i 0:5) i ostatecznie wyszła z grupy z trzeciego miejsca, które dawało Warciarzom mecz o miejsce piąte z Lotnikiem Poznań. Było to kolejne spotkanie, które przyniosło sporo emocji. Po ostatnim gwizdku sędziego wynik bezbramkowy, a więc zwycięzcę wyłoniły rzuty karne w których podopieczni Michała Mocka okazali się lepsi wygrywając w nich 2:1 (T. Szafrański, Pruchnik), a świetną robotę wykonali nasi bramkarze Mikołaj Nowak i Aleks Szafrański, którzy wybronili po jednym karnym. I zespół pod wodzą Tobiasza cieszył się z piątej lokaty.

Warta Niebieska w pierwszym pojedynku uległa 2:0 zespołowi z Gniezna. Kilkanaście minut później takim samym rezultatem zakończyła spotkanie z Lotnikiem Poznań. W trzecim meczu gospodarze wydawało się, że zdobędą pierwsze punkty niestety tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego tracimy nieszczęśliwie bramkę i przegrywamy z Galacticos 1:0. W czwartym meczu grupowym przegraliśmy 4:1. Zespół nie poddał się i w ostatnim grupowym meczu pokazał, że serce do walki ma ogromne i wychodząc na boisko nie patrzą w tabele tylko walczą do ostatniego spotkania o każdy punkt. I tak też się stało, zwycięstwo dali sobie wyrwać w ostatnich sekundach i mecz z przyjaciółmi ze szkoły AKM Warta SP 6 zremisowali 3:3.

W meczu o miejsce 11 przegrali 2:1 z WAP Poznań.

Kolejny turniej za nami. Turniej, który został zorganizowany przez rodziców, którzy wykonali naprawdę wspaniałą pracę. Chciałem im bardzo podziękować ponieważ fantastyczna organizacja, wszystko dopięte na ostatni guzik sprawiło, że drużyny, które u nas gościły wyjeżdżały zadowolone i już zgłaszały swoją obecność na kolejnych rozgrywkach

– trener Warty

Jeśli chodzi o sprawy czysto sportowe to jako trener jestem zadowolony z obu drużyn. Cieszę się, że oba zespoły starają się w jak największym stopniu realizować założenia, zadania jakie mają postawione na treningach czy w szatni przed spotkaniem

– dodał trener.

Jeszcze raz dziękuję całemu rocznikowi za kawał dobrej roboty, a także sponsorom całej imprezy:

– Firmie Broniarz Transport

– Dwór Andrzejówka Marcin Chwałczyński

– Łukasz Michalak- Michalak Studnie

– Apteka Profilaktyka

Dziękujemy!!! Warciarze 2006!!!

Hej Warta!

Skład: Warta Biała: Szafrański Aleks i Tobiasz©, Nowak, Walczak, Pruchnik, Stawecki, Górski, Bąkowski, Cieślak Julia, Wesołowski, Michalak, Świdurski.

Warta Niebieska: Szulczewski ©, Szczepaniak, Chalił, Mikołajewski, Kurdas, Śląski, Rochowski, Sturmer, Jagielski.

Tabela:

1.Czwórka Kościan II

2. Mieszko Gniezno

3. Dąbroczanka Pępowo

4. Czwórka Kościan I

5, Warta Śrem Biała

6. Lotnik Poznań

7. Warta Poznań

8. Fc Galacticos Poznań

9. Stal Pleszew

10. AKM Warta SP6

11.WAP Poznań

12. Warta Śrem Niebieska

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/101770291441395692137/albumid/6363576684896005041?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *