|

ŻAKI F1 – TURNIEJ O ZŁOTĄ PODKOWĘ RACOTU 2016

Żaki F1 Warty Śrem mają za sobą kolejny turniej halowy, tym razem udali się do Racotu by walczyć o Złotą Podkowę Racotu 2016. Trener Maciej zabrał na turniej  dwie drużyny Warty, które liczyły po 10 zawodników. W fazie grupowej  zawodnikom Warta Białej  i Warta Niebieskiej  przyszło walczyć z czterema drużynami zgodnie z losowaniem grup:

Grupa A: PKS I Racot, UKS Czwórka Kościan, Warta Śrem Biała, Adalbertus Dalewo, Wielkopolska Komorniki,
Grupa B: PKS II Racot, LPFA Kościan, Kania Gostyń, Warta  Śrem Niebieska, JunaTrans Stare Oborzyska,

Warta Biała rozpoczęła serię swoich spotkań obiecująco, remisując bezbramkowo z drużyną z Dalewa. Niestety w kolejnych meczach nie udało jej się zdobyć punktów i z dorobkiem jednego punktu zdobyli 4 miejsce w grupie. W meczu o 7 miejsce w turnieju ulegli drużynie   PKS RACOT II  zajmując w tabeli końcowej 8 miejsce. Jedynego gola dla drużyny Warty Białej zdobył Kuba Maćkowiak.

Warta Niebieska rozpoczęła od porażki 1:2 z drużyną Kani Gostyń. Gola dla Warty przy stanie 0:2 strzelił Mikołaj Maksymów jednak to wszystko na co był stać Warciarzy w tym meczu. Warto odnotować fakt że bramkarz Warty Mariusz Ciesielski obronił  w tym meczu rzut karny. Kolejny mecz z LPFA KOŚCIAN  Warta  rozpoczęła  tracąc bramkę, jednak determinacja zespołu sprawiła że wynik końcowy brzmiał 2:1 dla Warty. Dwie bramki w tym meczu (w tym jedną strzeloną z rzutu wolnego) zdobywa  Kacper Grześkowiak i trzy punkty zostają zapisane na konto Warty. Kolejne mecze były najlepszymi meczami w wykonaniu Warty Niebieskiej w tym turnieju. W meczu z Racotem II młodzi piłkarze opanowali całkowicie grę jednak nie potrafili znaleźć drogi do bramki przeciwników. Jeszcze bardziej mógł podobać się mecz z Juną Trans Stare Oborzyska (późniejszym zwycięzcą turnieju ), ale i w tym przypadku  wynik po końcowej syrenie brzmiał 0:0. Tym sposobem piłkarze uzbierali 5 punktów i zajęli 3 miejsce w swojej grupie. Trzeba przyznać, że po meczach grupowych pozostał niedosyt ponieważ jedna strzelona bramka z zarazem wygrany ostatni mecz gwarantowałby grę o pierwsze miejsce w turnieju (zważywszy że Warta miała sytuacje bramkowe), a tak piłkarze musieli zadowolić się grą w meczu o piąte miejsce, gdzie minimalnie przegrali 0:1 z drużyną z KOMORNIK zajmując docelowo 6 miejsce w turnieju.

Podsumowując, obu drużynom Warty niemożna odebrać chęci zwycięstw jednak jak wiadomo w piłce nożnej najważniejsze są bramki, których w tym turnieju padło trochę za mało. Można było odnieść wrażenie, że chłopcy byli chwilami lekko  zagubieni grając  na tak dużej Sali, której mogą pozazdrościć kolegom z mniejszej miejscowości. Obie drużyny rozegrały po 5 meczy, w których to zawodnicy mogli sprawdzić się na tle rówieśników z innych drużyn i zdobyć cenne doświadczenie. Dla niektórych zawodników był to pierwszy taki turniej w barwach Warty, miejmy nadzieję, że  jeszcze wiele takich turniejów przed nimi. Mecze z Racotem II i drużyną ze Starych Oborzysk pokazują, że przy pełnej determinacji i pełnym uwierzeniu  we własne umiejętności Warta jest drużyną, która potrafi kontrolować wydarzenia na boisku. Podziękowania również należą się rodzicom, którzy licznie przybyli obserwować zmagania swoich młodych piłkarzy.

Wyniki

WARTA ŚREM

NIEBIESKA –  KANIA GOSTYŃ  1 : 2

bramka: Mikołaj Maksymów

WARTA ŚREM  NIEBIESKA – LPFA KOŚCIAN  2 : 1

Bramki:  Kacper Grześkowiak x2

WARTA ŚREM  NIEBIESKA – PKS RACOT II 0 : 0

WARTA ŚREM  NIEBIESKA – LZS JUNATRANS STARE OBORZYSKA   0 : 0

Mecz o 5 miejsce

WARTA ŚREM  NIEBIESKA – WIELKOPOLSKA KOMORNIKI 0 : 1

WARTA ŚREM  BIAŁA-  ADALBERTUS DALEWO    0 : 0

WARTA ŚREM  BIAŁA– WIELKOPOLSKA KOMORNIKI 1 : 3

bramka: Kuba Maćkowiak

WARTA ŚREM  BIAŁA– PKS RACOT I 0 : 2

WARTA ŚREM  BIAŁA– CZWÓRKA KOŚCIAN 0 : 1

Mecz o 7 miejsce

WARTA ŚREM  NIEBIESKA – PKS RACOT II 0 : 3

Wartę Śrem 2008 reprezentowali:

Warta NIEBIESKA: Mariusz Ciesielski (br) Bartosz Lange, Mikołaj Maksymów, Kacper Grześkowiak, Marcin Gałuszka, Olek Grygier, Olek Sołtysiak, Janek Krystkowiak,  Jędrzej Jankowiak, Antoni Mielcarek

Warta Biała: Olek Żerkowski (br), Kuba Czajka, , Stasiu Maćkowiak, Michał Włodarczak, Ignaś Maćkowiak, Filip Łączny, Kuba Maćkowiak, Franek Hoffmann, Paweł Janecki, Filip Nowak.

Trener :Maciej Fujak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *