|

UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. – Warta Srem

W minioną niedzielę koszykarze Warty Śrem rozegrali wyjazdowy mecz z liderem ligi UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. Niestety do pełnego składu brakowało dwóch kluczowych zawodników: Mateusza Starkiewicza i Bartosza Posadzego, mimo to wyszliśmy na mecz zmotywowani do podjęcia walki z liderem.

Początek spotkania zaczęliśmy spokojnie, dobrze grając w ataku oraz w obronie. Jak na ogromną przepaść, która dzieli nas w tabeli graliśmy jak równy z równym przegrywając pierwsza kwartę tylko 14 do 9. W drugiej kwarcie zawodnicy Kasprowiczanki zaskoczeni naszą dobrą grą zaczęli mocniej grać w obronie, co kompletnie wybiło nas z rytmu. Mocna gra w obronie pozwoliła drużynie z Ostrowa zagrać kilka akcji z kontry w wygrać pierwszą połowę 37 do 18. W drugiej połowie narastające zmęczenie, brak kluczowych zawodników oraz słabsza dyspozycja dnia Bartosza Simona oraz Maksymiliana Ciesielskiego nie pozwoliła nam nadrobić strat z pierwszej połowy. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 62 -31.

Kiedy losy spotkania były praktycznie rozstrzygnięte kilka dodatkowych minut na parkiecie otrzymali zawodnicy rezerwowi. Najlepsze spotkanie w tym sezonie rozegrał Stanisław Jurga, który zdobył 17 pkt., podczas tego spotkania wyróżniał się także Wiktor Chicheł , który może pochwalić się ponad 10-ma zbiórkami w całym spotkaniu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 85 – 41. ŚKS Basket Warta Śrem – Stanisław Jurga 17 pkt., Wiktor Chicheł 7 pkt., Maksymilian Ciesielski 6 pkt., Patryk Plewiński 5 pkt., Simon Bartosz 4pkt., Joachim Kazimierczak 2 pkt., Adam Tyluś, Ryszard Jackowski, Filip Tyrakowski.

[fbalbum url=https://web.facebook.com/media/set/?set=a.821146774693243.1073741834.442157245925533&type=3]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *