Capchem Cup 05(1)
||

W sobotę startuje Śrem Cup 2023

Już w najbliższy weekend mieszkańcy powiatu śremskiego będą mogli oglądać zmagania kilkuset młodych piłkarzy z całej Polski. Na stadionie miejskim w Śremie rozegrany zostanie Śrem Cup, sponsorowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, gminę Śrem oraz firmę Capchem – jeden z największych turniejów piłkarskich dla dzieci w Wielkopolsce. Zapraszamy do kibicowania sportowcom!

W tegorocznej edycji Śrem CUP, weźmie udział aż 56 drużyn. Nie zabraknie wśród nich przedstawicieli wielkopolskich szkółek piłkarskich takich klubów jak Kania Gostyń, Polonia Środa, Jarota Jarocin  WLKP. oraz liczne grono klubów z całej Polski. KS Chełmek – małopolskie, Talent Warszawa, Ursus Warszawa – mazowieckie, Orlik Kaźmierz , AP Casubian – pomorskie, Gryf Kamień Pomorski – zachodniopomorskie oraz Carina Gubin – Lubuskie. Zawodnicy w wieku 10 i 11 lat zmierzą się w systemie gry 7×7, a 8- i 9-letni piłkarscy adepci zagrają 5×5. Organizatorem turnieju jest klub sportowy Warta Śrem.

Oglądając mecze dziecięcych drużyn, możemy podziwiać kreatywność młodych piłkarzy i ich pasję do gry. Takie rozgrywki często są też bardziej spontaniczne. Możemy zobaczyć, jak dzieci czerpią radość z każdej akcji. Nie skupiają się na wymyślnej taktyce, bo ich podejście do gry jest skoncentrowane na zabawie

podkreśla Dominik Sworowski, prezes Warty Śrem.

Turniej będzie podzielony na dwie części. W sobotę rozegrane zostaną mecze eliminacyjne. Ta część zawodów rozpocznie się o godz. 09:00 i potrwa do ok. 14:00 Z kolei w niedzielę przyjdzie czas na finał – sportowcy zawalczą o zwycięstwo w systemie grupowym. W tym dniu rozgrywki rozpoczną się o godz. 09:00, a mecze o miejsca medalowe zaplanowane zostały na godz. 14:00. Zawodnicy będą rywalizować na 8 boiskach przygotowanych na stadionie miejskim w Śremie. 

Turniej otrzymał wsparcie ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *