Zrzut Ekranu 2023 07 12 203641
|||

CZADowe Korki Warte Afryki. Rusza akcja charytatywna Warty Śrem i CZADowego Ekonoma

Część z Was już o tym słyszała, więc najwyższy czas na oficjalne potwierdzenie. Nawiązaliśmy współpracę z „CZADowym Ekonomem”. Wspólnie szykujemy akcję charytatywną o nazwie „CZADowe Korki Warte Afryki”.

W poniedziałkowe popołudnie, w siedzibie klubu odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli Dominik Sworowski, prezes Warty Śrem, a także Wojciech Szolek koordynator akcji charytatywnej „CZADowy Ekonom” oraz Emil Majsner (śremski radny oraz właściciel firmy EM-BUD) – pomysłodawca akcji „CZADowe Korki Warte Afryki”.

Czym są CZADowe Korki Warte Afryki?

To nic innego, jak akcja charytatywna, która polega na zbieraniu strojów i butów piłkarskich Warty Śrem lub reprezentacji Polski. Dary te trafią do dzieci z Czadu i Kamerunu, między innymi do podopiecznych ks. Dariusza Godawy, który prowadzi sierociniec w Kamerunie. Jest już gotowych pierwszych 20 kompletów strojów meczowych Warty Śrem.

Pomysł jest taki, by stroje i buty piłkarskie, z których dzieci bardzo szybko wyrastają, zamiast do kosza, trafiły do dzieci w Afryce.

wyjaśnia Prezes Sworowski

 Chcemy dać drugie życie rzeczom, które są jeszcze w dobrym stanie. Uważam, że lepiej przekazać je tam, gdzie jest potrzeba. A wiem, że jest potrzeba, bowiem widziałem w Keni dzieci, które grały boso.

dodaje pomysłodawca akcji, Emil Majsner.

Zbiórka strojów i butów piłkarskich ruszy już w piątek 14 lipca i potrwa do końca sierpnia. Rzeczy można przynosić do biura przy ul. Zamenhofa. Tam stanie specjalnie przygotowany pojemnik. Odzież nie musi być nowa, ważne, żeby nie była zniszczona. Pamiętajmy też o jej wypraniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *