Bartosz Kabaj
|

Bartosz Kabaj, młody obrońca Warty Śrem, o debiucie w pierwszej drużynie i pracy z dziećmi – wywiad.

Bartosz Kabaj, młody i ambitny obrońca, który w obecnym sezonie zadebiutował w pierwszej drużynie Warty Śrem, jest naszym dzisiejszym gościem. Bartosz jest również trenerem w naszej akademii, gdzie pracuje z najmłodszymi zawodnikami. W wywiadzie porozmawiamy o jego przygodzie z piłką nożną, o debiucie w pierwszej drużynie, a także o pracy z dziećmi.

1. Jakie były Twoje pierwsze kroki w piłce nożnej?

Bartosz Kabaj (B.K.)  Moje pierwsze kroki w piłce nożnej stawiałem od grania ze starszymi kolegami na ulicy przed domem, następnie rodzice widząc moją pasję związaną z piłką postanowili zapisać mnie do klubu piłkarskiego.

2. Co Cię skłoniło do dołączenia do Warty Śrem?

B.K. Do przejścia do Warty Śrem uważam, że przekonało mnie przede wszystkim podejście oraz zaangażowanie osób z zarządu w rozwój akademii oraz drużyny seniorskiej. Cieszę się, że klub od samego początku obdarzył mnie dużym zaufaniem oraz możliwością zdobywania dalszego doświadczenia w piłce seniorskiej od starszych i bardziej doświadczonych zawodników z drużyny.

3. Jakie są Twoje najważniejsze cele na ten sezon?

B.K. Moimi indywidualnymi celami na ten sezon jest zagranie jak największej ilości minut w meczach ligowych oraz czerpanie jak największej radości z gry w piłkę, a do celów drużynowych to chciałbym, abyśmy walczyli o zwycięstwo w każdym meczu i na koniec ligi zajęli jak najlepsze miejsce.

4. Z którym zawodnikiem w drużynie najchętniej grasz na treningach?

B.K. Nie mam jednej ulubionej osoby do gry na treningach. Uważam, że z każdą osobą z drużyny mam dobre relacje i od każdego zawodnika mogę nauczyć się czegoś nowego, co przyda mi się do polepszania moich umiejętności.

 5. Czy jest jakiś zawodnik czy drużyna, z którym chciałbyś się zmierzyć w przyszłości?

B.K. Jestem wielkim fanem pracowitości i wytrwałości Cristiano Ronaldo oraz umiejętności Lionela Messiego , więc chciałbym, aby kiedyś móc zagrać przeciwko nim na boisku.

6. Jakie były Twoje najbardziej emocjonujące chwile na boisku w barwach Warty?

B.K. Jestem tutaj nowym zawodnikiem, więc mam nadzieję, że te najbardziej emocjonujące chwile na boisku w barwach Warty są jeszcze przede mną, ale myślę, że emocję podczas pierwszej domowej wygranej w Śremie z KKS II Kalisz były chyba największe dotychczas.

7. Jak radzisz sobie z presją przed ważnymi spotkaniami?

B.K. Rzadko odczuwam presję przed jakimkolwiek meczem, ale jak już się zdarzy to zawsze pomaga mi przebywanie w ciszy.

8. Jakie są Twoje rytuały przedmeczowe?

B.K. Jakiś specjalnych nie mam. Zawsze tylko przed meczem muszę mieć wszystko zaplanowane oraz porządek na moim miejscu w szatni.

9. Jakie rady miałbyś dla młodszych zawodników, którzy marzą o karierze w piłce nożnej?

B.K. Młodemu zawodnikowi radziłbym, aby przede wszystkim podążać za pasją oraz nigdy nie rezygnować z marzeń. Każdy w życiu popełnia błędy i nieraz podejmuję niewłaściwe decyzje, ale pomimo tego nigdy nie wolno się poddawać i zawsze warto z uśmiechem na twarzy ciężko pracować na treningach, ponieważ na pewno w przyszłości to zaprocentuję.

10. Co robisz, by dbać o kondycję fizyczną poza regularnymi treningami?

B.K. W wolnym czasie lubię z przyjaciółmi wyjść pograć na orliku w piłkę nożną, pograć w siatkówkę lub pojeździć na rowerze

11. Kto był Twoim piłkarskim idolem w dzieciństwie?

B.K. W dzieciństwie moimi idolami byli David Villa, Cristiano Ronaldo oraz Zinédine Zidane

12. Jakie hobby masz poza piłką nożną?

B.K. Siatkówka, sporty motoryzacyjne oraz dart

13. Jakie są Twoje ulubione momenty w trakcie sezonu piłkarskiego?

B.K. Moim ulubionym momentem w trakcie sezonu piłkarskiego są ostatnie mecze sezonu, w których rozstrzygają się tytuły mistrza, awansu do wyższej ligi lub utrzymania się, te mecze są zawsze pełne napięcia i emocji.

14. Jak oceniasz wsparcie kibiców Warty Śrem?

B.K. Nigdy wcześniej nie grałem w drużynie, na której mecze przychodziłoby tylu kibiców, więc jest to naprawdę przyjemne uczucie słysząc wsparcie z trybun oraz radość kibiców po wygranych meczach.

15. Czy jest jakaś ciekawostka o Tobie, której kibice mogą jeszcze nie znać?

B.K. Oprócz grania w drużynie seniorskiej jestem również trenerem w akademii Warty Śrem. Chciałbym, aby któryś z zawodników, których trenuję, za parę lat grał również w drużynie seniorskiej Warty Śrem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *