Dołącz do nas! Nabór do sekcji bokserskiej

Śremski Klub Sportowy WARTA jak co roku ogłasza nabór dzieci i młodzieży do sekcji bokserskiej i zaprasza na treningi boksu w grupie początkującej chłopców lub zaawansowanej. Zajęcia sportowe odbywają odbywają się dwa razy w tygodniu w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Konstytucji 3 Maja 2 w Śremie.

Treningi odbywają się pod opieką szkoleniowców ze specjalistycznym przygotowaniem trenerskim oraz pedagogicznym. Klub posiada profesjonalny, atestowany sprzęt sportowy do nauki boksu oraz gwarantuje bezpieczeństwo uczestników w czasie treningów.

Dołącz do Warty Śrem! Nabór do sekcji bokserskiej

Boks to szlachetna walka na pięści, która może pozytywnie wpłynąć na naszą kondycję, zdrowie i samopoczucie. Wielu z Was myśli o tym, jak zdobyć lub poprawić swoje umiejętności bokserskie ? Konieczna będzie do tego pomoc wykwalifikowanego trenera, który odpowiednio cię ukierunkuje oraz wyszkoli.

Trenowanie boksu wymaga wiele wysiłku, dyscypliny i pewności siebie, którą można nabyć właśnie na treningach, a która na pewno przyda się w pracy, w domu w normalnym życiu. Boks jako znakomitą alternatywę dla zajęć fitness, dlatego też rekreacyjnie trenuje go wielu aktorów, biznesmenów gdyż jest doskonałą formą odreagowania napięć, sportem stosowanym w celu rozrywki, rodzajem czynnego wypoczynku z zachowaniem elementów współzawodnictwa, jako czynnika motywującego do działania i osiągania wyników. Jest także formą aktywności umysłowej, nie jest to jak się wszystkim wydaje się okładanie się po twarzy gdzie decyduje brutalna siła, a walka jest zwykłą bijatyką.

W boksie ważna jest technika , strategia, najlepsi bokserzy to znakomici technicznie zawodnicy, którzy przede wszystkim myślą strategicznie. Boks ma wpływ na rozwój zalet charakteru oraz sposobu podejmowania decyzji, rozładowuje napięcie emocjonalne, frustracje. W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie sportami walki w Polsce a charakter tej dyscypliny pozwala traktować treningi jako naukę samoobrony. Boks uczy kontroli nad uczuciami gniewu i strachu, umiejętności przezwyciężania zmęczenia i bólu. Poprawia nasze samopoczucie oraz wnosi radość w nasze życie, przez co poprawia jego jakość.

Systematyczne treningi mają znakomity wpływ na cały organizm. Pozytywnie wpływają na pracę układu krążenia, serca, mięśni, stawów i płuc. Ponadto, uprawianie boksu poprawia kondycję, koryguje sylwetkę, niweluje zmęczenie umysłowe i dodaje energii do działania. Boks jest jedną z najlepszych form treningu wytrzymałościowego i dynamicznego.

Dołącz do Warty Śrem! Nabór do sekcji bokserskiej
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.