| |

Pelikan Niechanowo – Warta Śrem 0:1

Takie mecze nigdy nie są łatwe! 

Od samego początku meczu nasza drużyna przystąpiła do ataków i już w 3 minucie meczu, Patryk Słomczyński miał dobrą okazję do znakomitego otwarcia spotkania, ale z bliskiej odległości trafił w bramkarza.

W 7 min., rzut wolny, wykonuje (jak zawsze precyzyjnie) Maciej Błaszczyk, ale dokładnego zagranie w pole karne nie wykorzystuje Hubert Sciak. Kolejne minuty, to dalsza przewaga Warty i kilka okazji do strzelenia bramek – w 24 min., Sciak mógł popisać się efektownym strzałem, ale kopnął piłkę zbyt słabo. Dwie minuty później Olek Kaptur także nie potrafił wykorzystać super okazji. W 29 min., ponownie Hubert Sciak, staje przed szansą, ale jego dobrze wykonany rzut wolny z trudem broni bramkarz gospodarzy, tak jak podobny strzał Mateusza Maślińskiego w 32 min.,. Dwie minuty później żółtą kartkę otrzymuje Maciej Błaszczyk). I wreszcie nadeszła 39 minuta spotkania, skuteczna akcja lewą stroną zagranie Błaszczyka w środek szesnastki i Hubert Sciak potężnym strzałem zdobywa upragnioną bramkę.

Prowadzimy 0:1. 3 minuty później dobry strzał Mateusza Maślińskiego z trudem broni bramkarz Pelikana. Pierwsza część meczu kończy się jedno bramkowym prowadzeniem naszego zespołu, przy zdecydowanej przewadze Warty.

Drugą część meczu rozpoczynamy bez zmian zawodników, a w 47 min., żółtą kartkę otrzymuje zawodnik Niechanowa (faul na Błaszczyku). Nadal jesteśmy drużyną atakującą i już w 59 min., dobry strzał Patryka Słomczyńskiego, z trudem na aut bramkowy wybija bramkarz Niechanowa. Dwie minuty później idealnie plasowany strzał Macieja Błaszczyka, z linii bramkowej Pelikana przypadkowo wybija Słomczyński, ratując gospodarzy od utraty bramki. W 67 min., po raz pierwszy w tym meczu jest groźnie pod naszą bramką, ale na szczęście sędzia odgwizduje pozycję spaloną. 68 min., kolejna żółta kartka dla zawodnika Pelikana (faul na Błaszczyku) i kolejna minutę później (dyskusja z sędzią). W 73 min., pierwszą zmianę w naszym zespole przeprowadza trener i w miejsce Bartka Pelca wchodzi Mikołaj Maśliński.

Kartki w tym okresie gra sypią się jak z rękawa i tym razem dla naszego zawodnika Damiana Skrzypczaka (dyskusje z sędzią), nie zagra w następnym meczu. Zawodnicy Pelikana Niechanowo zaczęli coraz bardziej grać odważnie zagrażać naszej bramce, ale bezskutecznie. W 75 min., kolejna żółta kartka dla zawodnika Pelikana (faul na Sciaku). W 78 min., kolejną okazję do zdobycia bramki marnuje Słomczyński, a w 80 min., jeszcze jedna zmiana w naszym zespole i w miejsce Mateusza Maślińskiego wchodzi Michał Wojciechowski.

W 85 min., na boisko za Olka Kaptura wchodzi Kacper Komorowski, który ma dwie świetne interwencje w końcówce meczu. Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry i w tym momencie zawodnik Pelikana ogląda czerwoną kartkę za brutalny faul na Michale Mocku. Mecz kończy się wymęczoną , ale sprawiedliwą wygraną naszego zespołu, co dało nam trzy punkty i 5 miejsce w tabeli. Dziękujemy Wam Panowie

Następny, kolejny trudny mecz, zagramy tym razem u siebie na stadionie w Parku Miejskim 22.10.2016 roku o godz. 15.30, na który serdecznie zapraszamy kibiców.

WARTA: M.GRZELAK, B.PELEC (73 Mik.MAŚLIŃSKI), D.SKRZYPCZAK, M.KOLAŃSKI, M.MOCEK, M.BŁASZCZYK, A.CHWALISZEWSKI, A.KAPTUR (85 K.KOMOROWSKI), Mat.MAŚLIŃSKI (80 M.WOJCIECHOWSKI), H.SCIAK, P.SŁOMCZYŃSKI

Similar Posts

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.