UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. – Warta Srem

W minioną niedzielę koszykarze Warty Śrem rozegrali wyjazdowy mecz z liderem ligi UKS Kasprowiczanka Ostrów Wlkp. Niestety do pełnego składu brakowało dwóch kluczowych zawodników: Mateusza Starkiewicza i Bartosza Posadzego, mimo to wyszliśmy na mecz zmotywowani do podjęcia walki z liderem.

Początek spotkania zaczęliśmy spokojnie, dobrze grając w ataku oraz w obronie. Jak na ogromną przepaść, która dzieli nas w tabeli graliśmy jak równy z równym przegrywając pierwsza kwartę tylko 14 do 9. W drugiej kwarcie zawodnicy Kasprowiczanki zaskoczeni naszą dobrą grą zaczęli mocniej grać w obronie, co kompletnie wybiło nas z rytmu. Mocna gra w obronie pozwoliła drużynie z Ostrowa zagrać kilka akcji z kontry w wygrać pierwszą połowę 37 do 18. W drugiej połowie narastające zmęczenie, brak kluczowych zawodników oraz słabsza dyspozycja dnia Bartosza Simona oraz Maksymiliana Ciesielskiego nie pozwoliła nam nadrobić strat z pierwszej połowy. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 62 -31.

Kiedy losy spotkania były praktycznie rozstrzygnięte kilka dodatkowych minut na parkiecie otrzymali zawodnicy rezerwowi. Najlepsze spotkanie w tym sezonie rozegrał Stanisław Jurga, który zdobył 17 pkt., podczas tego spotkania wyróżniał się także Wiktor Chicheł , który może pochwalić się ponad 10-ma zbiórkami w całym spotkaniu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 85 – 41. ŚKS Basket Warta Śrem – Stanisław Jurga 17 pkt., Wiktor Chicheł 7 pkt., Maksymilian Ciesielski 6 pkt., Patryk Plewiński 5 pkt., Simon Bartosz 4pkt., Joachim Kazimierczak 2 pkt., Adam Tyluś, Ryszard Jackowski, Filip Tyrakowski.

[fbalbum url=https://web.facebook.com/media/set/?set=a.821146774693243.1073741834.442157245925533&type=3]

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.